Android Auto 7.0 do pobrania. Na horyzoncie nowa opcja dla kierowców

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © Getty Images | Smith Collection/Gado
Oskar Ziomek

18.10.2021 13:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto 7.0 jest już dostępny do pobrania w wersji stabilnej. Jak zwykle, dla kierowców to w praktyce niespodzianka. Google nie podaje, co nowego trafiło do aplikacji, a ewentualne nowości trzeba odkryć samemu.

Jak jednak podaje autoevolution, Android Auto 7.0 przeciera szlak dla nowej funkcji, która powinna ucieszyć osoby niezadowolone ze sposobu, w jaki system włącza się po podłączeniu smartfonu do samochodu. Wkrótce Android Auto ma pozwolić kierowcy wybrać, czy system ma się włączać automatycznie, czy jedynie działać w trybie czuwania i czekać na ręczne włączenie na ekranie w samochodzie.

Z jednej strony to drobiazg, ale takie rozwiązanie może przyspieszyć przygotowanie samochodu do jazdy z Androidem Auto. Kierowcy, którzy i tak korzystają z systemu, z pewnością wybiorą opcję automatycznego uruchamiania. Będzie się ona dobrze spisywać w parze z wdrożonym automatycznym wznawianiem ostatniej piosenki i trasy w nawigacji w 2019 roku, w ramach gruntownej modernizacji całego systemu.

Jest tylko jeden haczyk - Android Auto nie będzie w stanie ominąć zabezpieczeń samego producenta samochodu, który mógł uznać, że automatyczne uruchamianie systemów ze smartfonów nie wchodzi w grę. Nowa opcja pozwoli więc w praktyce głównie anulować autostart Androida Auto w tych pojazdach, gdzie już dzisiaj potrafi się sam włączać, ale raczej nie odwrotnie.

Na tę chwilę trudno powiedzieć, kiedy nowa opcja trafi do kierowców. Możliwe, że będzie włączana lada dzień po stronie serwera. Aplikację Android Auto można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)