Android Auto ma problem z rondami. Mapy Google każą zawsze zawracać

Android Auto ma problem z rondami
Android Auto ma problem z rondami
Źródło zdjęć: © Anadolu Agency via Getty Images | Anadolu Agency
Oskar Ziomek

04.08.2021 06:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto u części kierowców korzystających z Map Google sprawia problemy z nawigacją na rondach. Aplikacja każe kierowcy zjechać ze skrzyżowania w tym miejscu, gdzie na nie wjechał, bez względu na wyznaczoną trasę.

Na problem z nawigacją w Androidzie Auto zwrócił uwagę serwis autoevolution, powołując się na raporty kierowców z oficjalnego forum. U części z nich Mapy Google w Androidzie Auto każą zawsze zawracać na rondach, niezależnie od tego, jak przebiega wyznaczona trasa. Niektórzy precyzują, że chodzi o wskazówki na cyfrowych wskaźnikach za kierownicą, które nie pokrywają się z tymi na ekranie nawigacji.

Problem zdaje się dotyczyć wyłącznie pary Android Auto i Mapy Google. Jak wynika z testów samych użytkowników, inne nawigacje GPS, np. TomTom AmiGO, działają bowiem w systemie bez problemu, z kolei Mapy Google w samym smartfonie również nie gubią się na rondach. Co istotne dla kierowców - problem Map Google w Androidzie Auto został już zauważony przez producenta i przekazany właściwemu zespołowi.

Na tym etapie nie wiemy jednak, jak długo potrwa jego rozwiązywanie. W praktyce można się spodziewać, że łatka trafi do smartfonów najpóźniej z wydaniem Androida Auto 6.8, czyli najpewniej najszybciej pod koniec sierpnia. Android Auto 6.7 w stabilnym wydaniu trafił bowiem do kierowców dopiero kilka dni temu.

Aplikacje Android Auto oraz Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10 lub nowszych) można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)