Android Auto – nowa wersja dostępna. Lepsze zarządzenie muzyką i nowy standard wiadomości

Nowa wersja Android Auto dostępna do pobrania. (depositphotos)
Nowa wersja Android Auto dostępna do pobrania. (depositphotos)

29.11.2018 20:53, aktual.: 30.11.2018 16:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowa aktualizacja Android Auto przynosi usprawnienia w interfejsie, które mają wprowadzić większą czytelność i intuicyjność. Celem jest szybszy i łatwiejszy dostęp do wybranych funkcji podczas korzystania z odtwarzacza muzyki i wiadomości.

Oprogramowanie Android Auto, podobnie jak konkurencyjne Apple CarPlay, zostało zaprojektowane z myślą o kierowcach. W związku z tym, interfejs jest maksymalnie uproszczony, aby wymagał od użytkownika jak najmniej uwagi. Oczywiście wciąż można znaleźć elementy, które dałoby się przedstawić w jeszcze bardziej czytelnej formie, więc Google ciągle pracuje nad rozwojem tego niezwykle ważnego aspektu w Android Auto. Efekty ostatnich prac dostępne są w nowej wersji oznaczonej numerem 3.8.

  • źródło: 9to5google.com
  • źródło: 9to5google.com
[1/2] źródło: 9to5google.com

W nowej wersji Google skupił się na poprawie odtwarzacza muzyki. W Android Auto wybór nowych artystów, albumów i utworów ma zajmować mniej czasu. Udało się to uzyskać dzięki przeprojektowaniu głównego ekranu odtwarzacza. Teraz zapewnia on natychmiastowy dostęp do ostatnio odtwarzanej muzyki – np. playlisty czy albumu.

  • źródło: 9to5google.com
  • źródło: 9to5google.com
[1/2] źródło: 9to5google.com

Dodatkowo treści przedstawiane są za pomocą dużej okładki albumu – Google nie chce, aby kierowcy podczas prowadzenia przewijali długie listy w poszukiwaniu tego ulubionego. Z nowego interfejsu można już korzystać w Google Play Muzyka, powinien on być także dostępny w Spotify. Ponadto, wyniki wyszukiwania muzyki, które dostarczane są przez asystenta głosowego, mają teraz lepiej prezentować dobrane treści.

W przypadku wiadomości użytkownicy otrzymali możliwość podglądu fragmentu tekstu. Jednakże, nałożone są ograniczenia, aby nie odciągać wzroku kierowcy od drogi. Wspomniana funkcja działa tylko i wyłącznie wtedy, gdy samochód się nie porusza.

  • źródło: 9to5google.com
  • źródło: 9to5google.com
[1/2] źródło: 9to5google.com

Bez obaw o wrażliwe wiadomości – funkcja jest opcjonalna i należy ją wcześniej aktywować w ustawieniach Android Auto. Dodatkowo, rozszerzona została obsługa wiadomości – pojawiły się MMS-y i nowy standard RCS, mający być następcą SMS-ów.

Najnowszą aplikację Android Auto znajdziecie w naszym katalogu. Można z niej korzystać bezpośrednio na smartfonie, ale także na ekranie systemu infotainment w samochodzie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także