Android Auto zniknie ze smartfonów. Zadziała tylko na ekranie samochodu

Android Auto zniknie ze smartfonów. Zadziała tylko na ekranie samochodu

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
18.10.2021 08:06

Dni Androida Auto w smartfonach są policzone. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, aplikacja nie działa już w telefonach użytkowników z Androidem 12. Alternatywnie mogą oni teraz korzystać z "trybu dla kierowców" łączącego Asystenta i Mapy Google.

Potwierdzają się sierpniowe zapowiedzi Google'a, zgodnie z którymi użytkownicy nowego Androida nie mają możliwości korzystania z Androida Auto w smartfonach. W praktyce chodzi o zakończenie wsparcia aplikacji Android Auto for phone screens, która powstała stosunkowo niedawno i miała służyć właśnie do korzystania z Androida Auto na ekranie telefonu w przypadku użytkowników Androida 10 i nowszych.

Jak widać, długo to nie trwało, bo korzystający z Androida 12, który dopiero co pojawił się na rynku, już takiej możliwości nie mają. Android Auto oczywiście jest nadal zintegrowany z systemem, ale zadziała wyłącznie po podłączeniu telefonu do samochodu (również bezprzewodowo). O zmianach czytamy na 9to5Google.

Android Auto nie włącza się już na ekranie smartfonów w Androidzie 12
Android Auto nie włącza się już na ekranie smartfonów w Androidzie 12© 9to5Mac

Jeśli jednak to sam smartfon w uchwycie na szybie ma służyć za nawigację i system multimedialny, konieczne jest skorzystanie z trybu dla kierowców Map Google i Asystenta, bo Androida Auto nie można już uruchomić. Wbrew pozorom, to wcale nie musi być zła wiadomość, także dla osób, które bardzo przyzwyczaiły się do obsługi Androida Auto.

Opisywany tryb dla kierowców Map Google i Asystenta został co prawda zapowiedziany ponad 2 lata temu i rodził się niejako w bólach, ale finalnie został niedawno zaktualizowany o zapowiadany interfejs i wygląda nawet nowocześniej od Androida Auto. Funkcjonalnie jest jednak podobnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)