Asystent i Mapy Google: tryb zapowiedziany w 2019 roku zaczyna działać

Strona głównaAsystent i Mapy Google: tryb zapowiedziany w 2019 roku zaczyna działać
14.09.2021 12:04
Mapy Google
Mapy Google
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

Tryb dla kierowców, który jest połączeniem możliwości Map i Asystenta Google w końcu zaczyna działać w pierwszych smartfonach w formie, jaką zapowiedziano jeszcze w 2019 roku. Google zaliczył poślizg, ale oprogramowanie zostało już dokończone.

bECQXCyJ

O realnym wdrażaniu trybu dla kierowców z interfejsem, na który czekaliśmy od 2019 roku, informuje 9to5Google. W praktyce chodzi o tryb Asystenta współpracujący z Mapami, który stworzono z myślą o kierowcach. Już wtedy zastanawiano się, czy nie poskutkuje to zakończeniem rozwoju aplikacji Android Auto for phone screens i praktyka pokazała, że właśnie taki od początku był plan.

Tryb dla kierowców w Asystencie Google oferuje interfejs wygodny do obsługi w samochodzie. W założeniu smartfon powinien być przymocowany do uchwytu, a duże przyciski powinny ułatwiać włączanie nawigacji, muzyki i wykonywanie połączeń w trybie głośnomówiącym. W praktyce możliwości są podobne do tych znanych ze smartfonowej wersji Androida Auto - tyle, że opakowane w nowocześniejszy interfejs.

Tryb dla kierowców w Androidzie 12
Źródło zdjęć: © 9to5Google
Tryb dla kierowców w Androidzie 12

Co warte podkreślenia, jak wynika z doniesień 9to5Google, tryb dla kierowców zaczyna się pojawiać jedynie w Androidzie 12 (wciąż testowym) oraz 11. W tym momencie trudno powiedzieć, jak będzie wyglądało wdrażanie w starszych wersjach Androida, a te nie należą przecież do mało popularnych. Można zakładać, że sprawa rozjaśni się w nadchodzących miesiącach, po premierze Androida 12 w Pikselach.

bECQXCyL
Android Auto dla smartfonów przestanie działać. Alternatywą możliwość jazdy z Asystentem Google
Android Auto dla smartfonów przestanie działać. Alternatywą możliwość jazdy z Asystentem Google

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bECQXCzH