Android O – pierwsze informacje o następcy Nougata

Android O – pierwsze informacje o następcy Nougata
08.03.2017 12:22
Android O – pierwsze informacje o następcy Nougata

Jutro minie okrągły rok od premiery pierwszej testowej wersji Android Nougat. W kraju, w którym roczny interwał wymiany urządzeniem pozostaje myśleniem życzeniowym, przyzwyczailiśmy się, że wielu użytkowników może o jego zaletach i funkcjach najwyżej poczytać. Karawana idzie dalej – dziś dysponujemy pierwszymi informacjami o następcy Nougata, Androidzie O.

O funkcjach, jakie pojawią się w Androidzie O donosi serwis Venture Beat powołując się na anonimowe źródła. Nie ma oczywiście gwarancji ich wiarygodności, jak również tego, że Google wprowadzi te nowości już w kolejnym dużym wydaniu Androida. Przekonamy się o tym już w maju, podczas tegorocznej konferencji Google I/O.

Według źródeł Venture Beat, w Androidzie O Google postawi na dalszą integrację systemu z asystentem i inteligentnymi podpowiedziami. Liczne funkcje będą stanowiły rozwinięcie wyszukiwania kontekstowego w oparciu o treść widoczną w danym momencie na ekranie. Google chce systematycznie zwiększać możliwości algorytmów rozpoznających wyświetlane treści.

Dzięki temu system natywnie ma rozpoznawać w wiadomościach na przykład adresy i umożliwiać otworzenie ich w Mapach Google, podobnie jak ma to dziś miejsce z numerami telefonu. Będzie to miało wpływ także na funkcje, która dziś stanowi jeden z największych mankamentów Androida, czyli kopiowanie i wklejanie treści.

Przykładowym scenariuszem jest sytuacja, kiedy użytkownik zostaje w komunikatorze czy SMS-ie zapytany o miejsce spotkania. Odbiorca wiadomości sprawdza lokalizację np. w wyszukiwarce, a następnie – po powrocie do okna rozmowy i rozpoczęciu odpowiedzi – otrzyma automatycznie sugestię wklejenia wyszukanego wcześniej miejsca. Nie jest jednak jasne, czy funkcja ta pojawi się w samym Androidzie, czy też w klawiaturze Gboard.

W Androdzie O mają się także pojawić nowe metody obsługi za pomocą gestów. Wykorzystany zostanie mechanizm, który dziś dostępny jest na przykład w Z Launcherze Nokii. Po narysowaniu litery na ekranie, użytkownik zobaczy propozycje aplikacji czy akcji, których nazwa rozpoczyna się od wprowadzonego znaku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)