Android One i niepewna obietnica aktualizacji. Poznaliśmy oficjalnie stanowisko Google

Android One i niepewna obietnica aktualizacji. Poznaliśmy oficjalnie stanowisko Google

31.12.2018 14:55

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o niepewnej przyszłości programu Android One. Z oficjalnej strony Google została bowiem usunięta informacja o zapewnieniu aktualizacji przez co najmniej dwa lata. W internecie pojawiły domysły, że firma z Mountain View zamierza się wycofać z tego pomysłu, zapewniając aktualizacje wyłącznie na smartfonach z linii Pixel. Właśnie poznaliśmy oficjalne stanowisko Google.

Warto mieć na uwadze, że jednym z głównych problemów Androida jest jego fragmentacja. Użytkownicy smartfonów, tabletów, a także innych urządzeń, muszą często długo czekać na aktualizacje lub nawet nie otrzymują ich w ogóle. Efekt? Według oficjalnych statystyk, wciąż największym udziałem może pochwalić się Android Nougat, czyli wersja wydana w 2016 roku. Z kolei najnowsze wydanie (Android 9.0 Pie) trafiło tylko do nielicznych użytkowników. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że informacja o możliwym wycofaniu programu Android One spotkała się z wysypem negatywnych komentarzy.

Aktualizacje smartfonów z programu Android One – oficjalne stanowisko Google

Mamy dobre wiadomości dla osób zainteresowanych urządzeniami z programu Android One. Rzecznik prasowy Google, w odpowiedzi udzielonej serwisowi India Today Tech, poinformował, że firma nie zamierza wycofać się z dwuletniego wsparcia. Dodał, że usunięcie informacji umieszczonej na stronie nie ma wpływu na rozwój programu.

Oczywiście, Google nie zamierza teraz wycofywać się z Android One. Co więcej, podjęcie takiej decyzji w przypadku już wydanych smartfonów – Xiaomi Mi A2 czy Nokia 7.1 – mogłoby skończyć się pozwami niezadowolonych użytkowników. Jednakże, trzeba pamiętać, że Google ma już na koncie zamknięcie kilku świetnych produktów, więc mimo obecnych obietnic, Android One może zniknąć w ciągu kilku lat.

Nawet jeśli Android One zostałby zamknięty, to decyzja oznaczałaby końca walki Google z fragmentacją Androida. Firma posiada jeszcze własną linię smartfonów Pixel, które mogą liczyć na świetne wsparcie. Ponadto, rozwijany jest Projekt Treble, który ma umożliwić łatwiejsze wdrażanie aktualizacji w przypadku smartfonów większości producentów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)