Android Open Kang Project z Androidem 4.2.2

Android Open Kang Project z Androidem 4.2.2

25.02.2013 15:34, aktualizacja: 25.02.2013 18:52

Zdarza się nam pisać o CyanogenMod, ale to przecież nie jedyny tworzony przez społeczność system na bazie Androida, który może zastąpić ten zainstalowany przez producenta. Wart uwagi jest między innymi także rozwijany od listopada 2011 Android Open Kang Project (aokp.co), który pod koniec zeszłego roku dorobił się własnej strony, a wczoraj wydał pierwszą kompilację opartą na Androidzie 4.2.2 i czwartą już na Androidzie z linii 4.2.

Obraz

Twórcy AOKP kładą nacisk na trzy cechy swojego dzieła, które odróżniają je od innych, bazujących na Androidzie systemów. Po pierwsze, wyjątkowo dobrze pozwala skonfigurować sygnalizację diodą wbudowaną w urządzenie różnych powiadomień, telefon więc będzie mrugał na wybrany kolor po nieodebranym połączeniu, a inaczej jeśli mamy nieprzeczytanego SMS-a. Po drugie, ten system pozwala na skonfigurowanie własnego paska nawigacji, wybranie jego koloru, położenia i umieszczenie na nim do 5 przycisków. Po trzecie zaś, AOKP posiada wbudowany system monitorowania urządzenia, więc bez dodatkowej aplikacji można śledzić taktowanie procesora, zużycie prądu, napięcie i tak dalej. To oczywiście nie wszystkie modyfikacje względem oryginału Google'a, cierpliwym polecam film z PocketNow prezentujący możliwości systemu.

Na razie AOKP nie ma tak bogatej bazy obsługiwanych urządzeń, jak CyanogenMod, ale rośnie w siłę. Ostatnia aktualizacja dodała obsługę smartfonów Motoroli (DROID 3, DROID 4, DROID Bionic, DROID RAZR), HTC One XL i kolejnego wariantu Galaxy Nexusa. Pełna listę wspieranych urządzeń można znaleźć na stronie pobierania (niezaznajomionym z kodami modeli polecam ściągę) i warto zaznaczyć, że znajdują się tam tylko te urządzenia, które akurat posiadają deweloperzy… stąd brak choćby Galaxy SIII w wersji europejskiej czy Nexusa 7 w wersji z 3G.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)