Android Pay dostępny. Zakupy z Google można robić już dziś w całej Polsce

Android Pay dostępny. Zakupy z Google można robić już dziś w całej Polsce

17.11.2016 12:46, aktual.: 17.11.2016 13:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy smartfonów z Androidem mogą już dziś korzystać z aplikacji Android Pay, którą znaleźć można w naszej bazie. Polska jest szóstym krajem na świecie i drugim w Europie, w którym realizowanie transakcji bezgotówkowych jest możliwe dzięki usłudze Google.

Zgodnie z z wczorajszymi informacjami, Android Pay jest na razie dostępne jedynie dla klientów trzech polskich banków: Alior Banku, T-Mobile i BZ WBK. Wkrótce grono powiększy się także o mBank, kolejne mają pojawić się w ciągu najbliższych miesięcy. Obsługiwane są zarówno karty Visa, jak i Mastercard.

Obraz

Google zapowiada także, że wkrótce Android Pay będziemy mogli w Polsce wykorzystywać także w zewnętrznych aplikacjach mobilnych. Wśród partnerów, w aplikacjach których pojawi się wkrótce przycisk z zielonym robotem, znalazł się między innymi Uber, iTaxi czy Ceneo.

Android Pay będzie także poniekąd konkurowało z BLIK-iem, gdyż z Google zapłacimy także w aplikacji Allegro, zapewne poprzez integrację z PayU. Z Android Pay można już dziś korzystać w 400 tys. punktach w całej Polsce, z ich listą można zapoznać się na stronach Google. Android Pay można zaś znaleźć w znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (33)
Zobacz także