Android Pay może wystartować w Polsce „już” w przyszłym tygodniu

Android Pay może wystartować w Polsce „już” w przyszłym tygodniu

Android Pay może wystartować w Polsce „już” w przyszłym tygodniu
09.11.2016 17:12, aktualizacja: 10.11.2016 09:28

Wygląda na to, że koniec roku upłynie nam pod znakiem nowych możliwości wydawania pieniędzy, oczywiście z wykorzystaniem szeroko pojętych nowych technologii. Pisaliśmy już, że wkrótce na Allegro zapłacić będzie można z BLIK-iem, ale równie ważne wiadomości ogłosić może za moment Google.

Jak pisze Cashless.pl, równo za tydzień korporacja zorganizuje bowiem konferencję pod wiele mówiącym tytułem Zbliżasz. Płacisz. Gotowe. Nietrudno się domyślić, że ogłoszona zostanie w Polsce premiera usługi Android Pay.

Zaskoczenia nie ma, zapowiadało się na to od dłuższego czasu. Po długich testach na rynku amerykańskim, Pay trafiło w ostatnim czasie na Wyspy. W dodatku we wrześniu, najpewniej w wyniku pomyłki, Google opublikowało strony pomocy w nowych wersjach językowych. Wśród nich znalazła się Polska, co – jak się dziś okazuje słusznie – zostało potraktowane jako zapowiedź premiery Android Pay nad Wisłą.

Obraz

Od strony technicznej, Android Pay nie jest jednak niczym szczególnie innowacyjnym. Opiera się na emulacji kart płatniczych (HCE) oraz komunikacji z wykorzystaniem modułu NFC, umożliwiającego płatności zbliżeniowe. Google planuje zatem w końcu zaprezentować w Polsce usługę z funkcjami, które od miesięcy są oferowane przez oprogramowanie konkretnych banków. A do tych Polacy będą zapewne mieli większe zaufanie, niż do Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)