Android Pay od jutra oficjalnie w Polsce, ale na razie tylko w trzech bankach

Android Pay od jutra oficjalnie w Polsce, ale na razie tylko w trzech bankach16.11.2016 16:42
Android Pay od jutra oficjalnie w Polsce, ale na razie tylko w trzech bankach

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, w Polsce oficjalnie startuje Android Pay – usługa pozwalająca realizować płatności za pomocą smartfonu. Choć na razie aplikacja wciąż nie jest dostępna nad Wisłą, to zmienić ma się to już jutro.

Aby rozpocząć korzystanie z Android Pay, konieczne jest pobranie aplikacji na urządzenie z Androidem 4.4 lub nowszym. W niej dodawać można informacje o kartach płatniczych. Następnie, poprzez ich emulację i za pośrednictwem modułu NFC, można z Android Pay zapłacić we wszystkich punktach, gdzie realizowane są płatności zbliżeniowe.

Jak informuje Cashless.pl, obsługiwane będą zarówno karty Visa, jak i Mastercard. Niestety, nie obyło się bez ograniczeń: już jutro z Android Pay będą mogli korzystać klienci tylko trzech banków: Alior Bank, T-Mobile oraz BZ WBK. Podobnie, jak w przypadku innych płatności zbliżeniowych, transakcje na kwotę przekraczającą 50 zł trzeba autoryzować PIN-em.

Przed Google, ze względu na przyzwyczajenia polskich użytkowników, stoi niełatwe zadanie: bezpośrednim konkurentem Android Pay są lubiane przez Polaków karty płatnicze, którymi płacenie za codzienne zakupy jest raczej mało popularne choćby w USA, gdzie Android Pay było przez wiele miesięcy dostępne na wyłączność.

Android Pay ma jednak jedną ważną zaletę, która spodoba się posiadaczom wielu kart, także w różnych (a przynajmniej w wymienionych trzech) bankach. Aplikacja umożliwia rzeczywiście zgromadzenie ich w jednym miejscu. Także dzięki ich reprezentacji w interfejsie, można rzeczywiście odnieść wrażenie, że ma się do czynienia z prawdziwym wirtualnym portfelem w smartfonie. Google planuje także liczne akcje partnerskie i lojalnościowe, o których więcej wkrótce.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)