Android Pay zmierza do Polski. Ale czy nie jest za późno?

Android Pay zmierza do Polski. Ale czy nie jest za późno?

Android Pay zmierza do Polski. Ale czy nie jest za późno?
27.09.2016 14:38

W Polsce wyjątkowo szybko adaptują się wszelkie nowinki dotyczące płatności. Niestety nie można powiedzieć, aby najwięksi gracze w IT, a w zasadzie każdy z nich posiada własną usługę płatniczą, postrzegali nasz kraj jako podatny grunt dla innowacji. Mamy jednak dobre wieści – wygląda na to, że wkrótce będziemy mogli korzystać z Android Pay.

Pozwala tak twierdzić wpis opublikowany na łamach Reddita. Według niego Google udostępniło w ostatnim czasie nowe wersje językowe stron pomocy dla Android Pay. Wsród wielu nowych znalazł się tam także język polski.

Po jakimś czasie nowe wersje językowe usunięto, być może więc Google chce zachować niespodziankę na 4 października. O światowej premierze Android Pay mówi się już od jakiegoś czasu, a dotychczas opublikowane o nadchodzącej imprezie informacje pozwalają twierdzić, że będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń IT w 2016 roku.

Obraz

Pytanie tylko czy konkretnie na polskim rynku jest jeszcze miejsce na Android Pay, który ekspanduje raczej nieśpiesznie. Prężnie za to rozwija się rodzima platforma BLIK. Android Pay nie oferuje przecież stanowczo więcej niż transakcje realizowane za pomocą emulacji karty i z wykorzystanie modułu NFC, które w Polsce popularne są od dłuższego czasu.

Mimo że w Polsce liczba terminali obsługujących transakcje z wykorzystaniem NFC jest relatywnie bardzo duża, a Polacy znajdują się w czołówce najczęściej realizujących transakcje zbliżeniowe, to miesiącami Samsung, Google czy Apple zdawali się być na to ślepi. Niewykluczone, że nad Wisłą Android Pay może nie zdobyć uznania, a użytkownicy będą woleli korzystać z zaufanych aplikacji dostarczanych przez ich bank.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)