Android TV zyska kolejną opcję z Google TV. Aktualizacja na dniach

Android TV zyska kolejną opcję z Google TV. Aktualizacja na dniach

Stopklatka z prezentacji Google TV
Stopklatka z prezentacji Google TV
Źródło zdjęć: © YouTube, Google
Oskar Ziomek
20.07.2021 14:06

Telewizory smart z odświeżonym systemem Android TV już na dniach zyskają kolejną opcję znaną dotychczas tylko z nowszego Google TV. Choć obydwa systemy są wizualnie bardzo podobne, Google nie aktualizuje ich w tym samym tempie.

Jak podaje The Verge, odświeżony Android TV lada moment zaoferuje użytkownikom opcję dodawania filmów i seriali do listy obserwowanych, co będzie można śledzić z poziomu zakładki "Discover". Systemowi pomoże to lepiej rekomendować kolejne treści - a użytkownikowi tracić mniej czasu na samodzielne szukanie propozycji wpisujących się w dotychczasowe preferencje.

Aktualizacja systemu trafi do wszystkich, którzy mają już szczęście korzystać z odświeżonego interfejsu Androida TV. Google zapowiedział bowiem już w ubiegłym roku, że docelowo Android TV będzie wyglądać tak jak Google TV, ale od strony technicznej nie jest to to samo. Stąd też wynikają zapewne różnice w tempie aktualizacji obydwu systemów.

Jak udało się ustalić, opcja dodawania tytułów do obserwowanych ma trafić do Androida TV jeszcze w tym tygodniu. Możliwe więc, że użytkownicy, w których telewizorach jest już najnowsza wersja oprogramowania, mają już dostęp do nowej funkcji. Aby sprawdzić nową opcję, można na przykład skorzystać ze skrótu do "listy obserwowanych" widocznego na stronie szczegółów konkretnego tytułu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)