Android Wear 2.0 – czyli największa aktualizacja ubieralnego Androida #io16

Android Wear 2.0 – czyli największa aktualizacja ubieralnego Androida #io1618.05.2016 20:30
Android Wear 2.0 – czyli największa aktualizacja ubieralnego Androida #io16

Dwa lata minęły od uruchomienia ekosysytemu Android Wear. Dziś Google może pochwalić się tym, że ubieralny Android działa na bogatym portfolio zróżnicowanych zegarków. W tym roku na I/O Google przygotowało największą aktualizację z dotychczasowych – Android Wear 2.0.

350177319715039169

Pierwszą z wymienionych nowości jest możliwość umieszczania na tarczy zegarka widżetów dowolnych aplikacji. Dzięki temu pierwszy rzut oka na zegarek pozwoli uzyskać informacje także z innych, wybranych przez użytkownika aplikacji.

Nie to jest jednak najważniejsze. Google planuje bowiem z Android Wear 2.0 mocną rewizję dotychczasowej koncepcji smartzegarków i urządzeń ubieralnych w ogóle. Android Wear będzie bowiem przede wszystkim bardziej autonomiczne. Google stawia bowiem na samodzielne aplikacje, które nie będą potrzebowały do działania sparowania ze smartfonem.

Google podzieliło się także innymi nowościami, dotyczących między innymi doskonalenia metod wprowadzania: prezentacja obejmowała rozpoznawanie pisma narysowanego palcem na tarczy zegarka. Ponadto aplikacje zbierające dane z czujników, służące przede wszystkim dla śledzenia aktywności sportowej, będą mogły współdzielić dane.

350177319715301313

Zegarki same będą rozpoznawać tryb aktywności i np. rozpoczynać śledzenie jej za pomocą aplikacji sportowych. Najważniejsze jednak, że cała dzisiejsza prezentacja na smartzegarku przebiegała bez sparowania ze smartfonem, a urządzenia ubieralne w końcu stają się autonomiczne.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)