Angry Birds Stella: kobiety przejmują serię o wściekłych ptakach

Angry Birds Stella: kobiety przejmują serię o wściekłych ptakach04.09.2014 08:45
Angry Birds Stella: kobiety przejmują serię o wściekłych ptakach
Paweł Piskurewicz

Rovio skutecznie powiększa swoje portfolio gier. Do już dostępnych tytułów dołączył właśnie Angry Birds Stella. Zarówno Angry Biords Go jak i Epic udowodniły, że ich autorzy potrafią bawić się różnymi gatunkami, dopasowując je do specyfiki urządzeń mobilnych i wymagań odbiorców. Stella to powrót do korzeni i oryginalnej mechaniki serii.

Tym razem jednak to kobiety odgrywają główne rolę. Tytułowa Stella wraz z koleżankami zastąpią znany z poprzednich tytułów zestaw ptaków. Gra przenosi nas na rajską wyspę Stelli, oferując 120 poziomów oraz 6 różnych postaci. Zarówno grafika jak i muzyka są bardziej "cukierkowe" niż ma to miejsce w klasycznych Angry Birds. Drobnym zmianom uległa rozgrywka. Teraz umiejętności specjalne bohaterów odgrywają znacznie ważniejszą rolę.

350111980461516737

Nie zabrakło również wsparcia dla Telepods (czyli przenoszenia figurek kupionych w sklepie do świata gry), zapowiedziane są także kolejne odcinki bajek ze świata Angry Birds, tym razem poświęcone nowym bohaterkom. W grze nie znajdziemy możliwości logowania na konto Rovio, które do tej pory odpowiadało za synchronizację stanu gry pomiędzy urządzeniami. Pozostało jedynie połączenie z Facebookiem. Wersja dla Androida wspiera usługę Gry Play, edycja dla iOS Game Center. W przypadku Windows Phone prawdopodobnie zabraknie Xbox Live (gra jeszcze dziś ma się pojawić w Windows Phone Store).

350111980461647809

To jednak nie wszystko, za rogiem już czai się Angry Birds Transformers, którego premierę zapowiedziano na 15 października. Wciąż nie znamy szczegółów dotyczących samej rozgrywki, jednak wczoraj w sieci pojawił się kolejny materiał promocyjny. Trzeba przyznać że oddanie klimatu bajek z czasów kaset VHS udał się Rovio wyśmienicie.

Angry Birds Transformers: Cinematic Trailer (VHS-Rip)

Angry Birds Stella możecie pobrać z naszej bazy aplikacji: Android, iOS, Windows Phone (wkrótce).

Aktualizacja 14:50 04.09

Niestety wszystko wskazuje na to, że pomimo wcześniejszych informacji, gra nie zostanie wydana na Windows Phone, lub też jej premiera zostanie opóźniona.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (8)