WindowsEdukacja i naukaInne programy edukacyjne i naukoweAnki
Anki ikona

Anki2.1.57

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Anki to specjalistyczne, ale jednocześnie darmowe narzędzie do wspomagania nauki - zazwyczaj języków obcych, ale jego wszechstronność sprawia, że można go używać jako pomoc także przy nauce wielu innych przedmiotów, w tym nawet matematyki. Ta wszechstronność oraz duże wsparcie ze strony społeczności sprawiają, że to bardzo atrakcyjne oprogramowanie dla każdego uczącego się.

Program opiera swoją skuteczność na metodzie nauczania nazywaną metodą techniką mnemoniczną, polegającą w skrócie na zapamiętywaniu nowych słów, wyrazów lub terminów za pomocą skojarzeń - często zabawnych lub wręcz absurdalnych, ale wyraźnie kojarzących się z danym zagadnieniem. Przykładowo pewien japoński znak Kanji można skojarzyć z jakąś zabawną sytuacją, przez co przy następnej okazji lub powtórce materiału, szybciej przypomnimy sobie jego znaczenie.

W połączeniu z systemem SuperMemo, optymalizującym czas pomiędzy kolejnymi powtórzeniami poznanych słów, otrzymujemy kompletne narzędzie, które zdecydowanie ułatwia zapamiętywanie nowych słów, reguł, wyrazów lub zasad. Możliwości są naprawdę nieograniczone. Dużą zaletą Anki jest zarówno mnogość opcji, z których mogą skorzystać zaawansowani albo bardziej wymagający użytkownicy, ale program nawet tuż po instalacji jest w zupełności gotowy do działania. Łatwo również ściągać kolejne talie do nauki od innych użytkowników, korzystając z dużej popularności i wielkiej społeczności skupionej wokół programu.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
4.910 ocen
Twoja ocena
ProducentDamien Elmes
Liczba pobrań37 327
Data aktualizacji30 sty 2023
Rozmiar pliku141.96 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Anki ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)