Anonimowi chcą by John McAfee został doradcą Donalda Trumpa

Anonimowi chcą by John McAfee został doradcą Donalda Trumpa23.11.2016 12:05
Anonimowi chcą by John McAfee został doradcą Donalda Trumpa

Barwny zespół ludzi wokół prezydenta-elekta USA, DonaldaTrumpa, może się wzbogacić o jeszcze jedną osobę, być możebarwniejszą od całej reszty. Grupa Anonimowych ruszyła z akcją,której zadaniem jest uczynienie ze słynnego Johna McAfee nowegodoradcy Białego Domu ds. cyberbezpieczeństwa. Sytuacja to o tyledziwna, że sam McAfee, który w tych wyborach sam chciał zostaćprezydentem, nie bardzo chce z Trumpem współpracować. Czymemetyczne czary Anonimowych zdołają to zmienić?

W nowo tworzonym zespole 45. prezydenta USA mamy już m.in. PeteraThiela, słynnego przedsiebiorcę z Doliny Krzemowej, znanego m.in.ze stworzenia PayPala i inwestycji w transhumanistyczne projektyzwiązane z biologiczną nieśmiertelnością, sztucznąinteligencją, morskimi miastami i obaleniem klasycznego systemuedukacji. Ten zagorzały libertarianin znalazł się w komiteciewykonawczym zespołu mającego zapewnić przejęcie władzy przezDonalda Trumpa. Mówi się, że mógłby otrzymać wysokie stanowiskow nowej administracji.

Niezwykle kontrowersyjny McAfee, znany nie tylko przecież zcyberbezpieczeństwa, ale i też zainteresowania praktycznąfarmakologią, jogą i młodymi kobietami, pasowałby do barwnegozespołu ludzi Trumpa – tyle że nie chce tego robić. Woświadczeniu dla IBTimes stwierdził, że choć dostał ostatniosetki wiadomości z prośbami o zostanie szefem cyberbezpieczeństwaUSA, to każdemu odmówił. Odpycha go sama struktura władzy, pełnaludzi myślących w przestarzały sposób, uwikłana w sztywnąbiurokrację i nepotyzm. John McAfee wierzy, że może więcej zrobićdla USA, rozwijając samodzielnie narzędzia obronne, które pomogąuchronić zarówno przemysł jak i prywatną infrastrukturę.

Anonimowi się zupełnie tym nie przejmują. Na stronie Anonymousfor McAfee wzywają do jedności w tej kluczowej dla ocaleniaAmeryki przed wrogimi hakerami sprawie. Sądząc po wątkach na4chanie i 8chanie, widać że inicjatywa cieszy się sporąpopularnością. McAfee zachwalany jest nie tylko jako mężczyznakompetentny, lecz także jako zdrowy, silny, przystojny, wymowny,zabawny, a do tego świetny przedsiębiorca. To że ma dziś 71 latzupełnie nie przeszkadza, wygląda w końcu lepiej niż niejedenpięćdziesięciolatek.

Anonymous for McAfee

Ostatecznym argumentem na rzecz Johna ma być planowany na 5grudnia marsz – ale nie wokół Białego Domu lecz Trump Tower,zbudowanego przez prezydenta-elekta drapacza chmur w Nowym Jorku. Czyto wystarczy? Niewykluczone, polityka weszła przecież w dziwnąerę, w której wszystko zdarzyć się może.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)