AnTuTu podsumowuje 2016 rok: iPhone 7 Plus to najszybszy smartfon na rynku

AnTuTu podsumowuje 2016 rok: iPhone 7 Plus to najszybszy smartfon na rynku
Oskar Ziomek

11.01.2017 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Syntetyczne testy wydajności urządzeń mobilnych budzą mieszane uczucia. Dla jednych wynik, który uzyska dany smartfon jest wyrocznią odnośnie jego szybkości działania. Inni traktują rezultaty takich testów z większym dystansem, zwracając uwagę na ich zależność od optymalizacji. Nie można natomiast zaprzeczyć, że tego typu zestawienia w jakiś sposób odzwierciedlają faktyczne możliwości urządzeń, a w konsekwencji stanowią jedno ze źródeł, którym można kierować się przy wyborze nowego telefonu. Jeśli więc szukacie naprawdę szybkiego urządzenia, to wg twórców benchmarka AnTuTu nie ma lepszej dziś propozycji niż iPhone 7 Plus.

Jednym z najbardziej znanych benchmarków tego rodzaju jest AnTuTu Benchmark, którego producent opublikował właśnie coroczne zestawienie wyników dziesiątki najlepszych smartfonów. W jednej tabeli zebrano najwydajniejsze urządzenia pracujące zarówno pod kontrolą Androida, jak i systemu iOS. Co ważne, w rankingu znajdziemy wyniki uśrednione spośród wszystkich testów wykonanych na danym modelu oraz tylko takie urządzenia, które użytkownicy przetestowali co najmniej 2000 razy.

Obraz

Niekwestionowanym zwycięzcą, z wynikiem ponad 180 tys. punktów okazał się iPhone 7 Plus. Nie powinno być to wielkim zaskoczeniem, ponieważ gdy tylko telefon pojawił się na rynku i przeprowadzono na nim testy, już wówczas prognozowano, że w 2016 roku trudno będzie komukolwiek go prześcignąć. Na drugiej pozycji uplasował się mniejszy brat – iPhone 7 z wynikiem o ok. 9 tysięcy niższym. Trzecie miejsce na podium zajął OnePlus 3T z rezultatem ponad 163 tys. punktów – jest najszybszym smartfonem z Androidem na pokładzie.

Oto 7 Plus. Najszybszy smartfon 2016 roku
Oto 7 Plus. Najszybszy smartfon 2016 roku

Równolegle do ogólnego zestawienia wyników, AnTuTu opublikowało również dwa kolejne wykresy, na których rezultaty podzielono w zależności od systemu operacyjnego (tutaj brano pod uwagę również tablety, nie tylko smartfony). W przypadku systemu iOS, flagowy telefon Apple’a nie otwiera już stawki, ponieważ został o ponad 10 tysięcy punktów wyprzedzony przez „większego” iPada Pro. Jego mniejsza odmiana uzyskała wynik bardzo zbliżony, ale jednak niewiele lepszy od iPhone’a 7, wypychając mniejszego flagowca na czwartą lokatę.

Urządzenia z poprzednich lat (iPhone’y 6s oraz SE) uzyskują wyraźnie niższe wyniki, choć warto zauważyć, że gdyby porównać je do globalnej stawki, wypadłyby tylko nieznacznie gorzej od najlepszych urządzeń z Androidem.

Obraz

Z uwagi na nieporównywalnie większą liczbę sprzętów z Androidem, które dostępne są na rynku, rozbieżności wyników w tabeli najlepszych urządzeń z systemem Google’a są już dużo niższe. Pierwsze miejsce to wspominany już OnePlus 3T, zaraz za nim LeEco Le Pro3. Stawkę zamykają tu smartfony Google Pixel – model XL wyprzedził swoją mniejszą odmianę tylko tysiącem punktów.

Warto dodać, że chociaż obecność w czołówce flagowych, drogich modeli znanych producentów nie powinna dziwić, to pozytywnie zaskakujące są wyniki wciąż mniej znanych w Polsce marek, takich jak Xiaomi czy LeEco. Jak widać, wydajnością w AnTuTu niewiele odbiegają od zwycięzcy, są za to wyraźnie tańsze. Przykładem niech będzie Xiaomi Mi5, na które trzeba wydać sporo poniżej 2 tysięcy złotych, a w tym przypadku możliwy jest zakup również z oficjalnej polskiej dystrybucji.

Obraz

Podsumowanie 2016 roku przez AnTuTu pokazuje, jak szybko zwiększa się wydajność mobilnych urządzeń. Wyniki wystarczy porównać do tych sprzed roku, by zauważyć, że średni rezultat dla urządzeń z Top 10 zwiększył się niemal dwukrotnie.

Czy Wasz telefon znalazł się na liście najlepszych? Czy rzeczywiście w praktyce jest równie wydajny, jak sugerowałby to wynik testu w AnTuTu? Być może działa błyskawicznie, za to jego syntetyczny test nie wypada najlepiej? Dajcie znać w komentarzach – AnTuTu Benchmark dostępny jest do pobrania z naszej bazy dla systemu iOS oraz na Androida.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)