Antyhazardowy sukces PiS: bet365 kończy świadczenie usług w Polsce

Strona głównaAntyhazardowy sukces PiS: bet365 kończy świadczenie usług w Polsce
27.03.2017 16:17
Antyhazardowy sukces PiS: bet365 kończy świadczenie usług w Polsce

bet365, jeden z najpopularniejszych serwisów bukmacherskich wnaszym kraju, informuje użytkowników o rychłym zakończeniuświadczenia usług w Polsce. Już od 30 marca ma przestać byćdostępny – a to za sprawą nowelizacji ustawyhazardowej. Jeśli macie więc w bet365 jakieś środki,wypłaćcie je jak najszybciej, później mogą z tym być problemy.

Strona zamknięta w myśl nowych przepisów ustawy antyhazardowej
Strona zamknięta w myśl nowych przepisów ustawy antyhazardowej

W czerwcu 2016 roku bet365 odnotowało niemal 5 mln realnychużytkowników miesięcznie, było u nas drugim co do popularnościserwisem, pozwalającym na obstawianie wyników sportowych zmagań.Polakom najwyraźniej nie przeszkadzała nielegalność tegoprzedsięwzięcia, tym bardziej, że pod względem solidnościniczego serwisowi nie można było zarzucić, pieniądze za wygranezakłady były wypłacane regularnie, działający w WielkiejBrytanii serwis zapewniał też dobry kontakt (po polsku) ze swojąpomocą techniczną.

To duży sukces Prawa i Sprawiedliwości – partia rządzącapostawiła na walkę z hazardem, tak by wyeliminować z rynkuwszystkie serwisy działające bez zezwolenia Ministerstwa Finansów.Łącznie ma ich być aż 59. Na dostawców Internetu narzuconoobowiązek zastosowania technicznych środków, które zablokujądostęp do zakazanych stron – blokada będzie obowiązywała od 1lipca br. Operatorzy, którzy nie dopełnią cenzorskiego obowiązku,mogą zapłacić karę w wysokości nawet pół miliona złotych.

Ministerstwo Finansów na polskim rynku e-zakładów widzi tylkosiedem firm: eFortunę, Totolotek, Milenium, Star-Typ Sport, LV-Bet,E-Toto i ForBet. Potencjalnie mogą zyskać one niezłe pieniądze,eksperci szacują wartość rynku bukmacherskiego na 5 mld złotych –a 90% miało być w rękach firm działających nielegalnie.

Pozostaje pytanie, na ile oficjalne zniknięcie bet365 oraz 19innych mniejszych serwisów będzie zniknięciem realnym – czy nienapędzi po prostu klientów dostawcom usług VPN. Jeden ze znanychserwisów bukmacherskich, które zniknęły już wcześniej,888sport, wita użytkowników z Polski smutnym komunikatem:„niestety, 888sport nie może już przyjmować zakładówsportowych od graczy z Polski”, zarazem zapewniając, że pieniądzesą bezpieczne.

888sport: niby zniknął, ale nie do końca – przez VPN wciąż w Polsce działa
888sport: niby zniknął, ale nie do końca – przez VPN wciąż w Polsce działa

Wystarczy jednak odwiedzić ten sam serwis przez VPN z wyjściem wEuropie Zachodniej, a bez problemu zalogujemy się do polskojęzycznejwersji serwisu i założymy konto, aby „wybierać z tysięcyzakładów na wydarzenia sportowe na całym świecie” czy„doświadczać emocji związanych z zakładami in-play”.

Po raz kolejny potwierdzają się słowa aktywisty internetowegoJohna Gilmore’a, współzałożyciela Electronic FrontierFoundation, który powiedział, że internet rozpoznaje cenzurę jakouszkodzenie sieci – i wytycza trasy dookoła niego. CzyMinisterstwo Finansów nakaże teraz blokować VPN-y?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (123)