Antywirus WhiteArmor zdobywa uznanie wśród użytkowników Androida – i twórców skanera VirusTotal

Strona głównaAntywirus WhiteArmor zdobywa uznanie wśród użytkowników Androida – i twórców skanera VirusTotal
25.11.2016 12:57
Antywirus WhiteArmor zdobywa uznanie wśród użytkowników Androida – i twórców skanera VirusTotal

Zdania są podzielone co do tego, czy użytkownikom Androidapotrzebne są antywirusy. Jeśli jednak antywirus jest lekki i szybki, to nie zaszkodzi podmuchać na zimne – a jeden znajlepszych „podmuchów” zapewnia dziś nowy silnik antywirusowyWhiteArmor. Jego deweloperzy osiągnęli właśnie znaczący sukces,wprowadzając go do zbioru silników używanych przez popularnyskaner antywirusowy VirusTotal.

Podczas swojego pierwszego publicznego sprawdzianu w lipcu tegoroku, przeprowadzonego przez niezależny instytut AVTest, WhiteArmorwypadł znakomicie. Wykrył 99,4% androidowych szkodnikówdostarczanych mu w czasie rzeczywistym (średnia dla branży to 99%)oraz 100% szkodników odkrytych w ciągu poprzednich czterech tygodni(średnia dla branży to 99%). Jako że zbiór był spory, zawierałponad 3,3 tys. próbek malware, w skuteczność mechanizmówochronnych nie można wątpić. Program dostał ocenę 5,5 pkt na 6możliwych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Pochwalono wówczas też sprawność działania narzędzia –bardzo małe zużycie energii, nieobciążanie procesora, generowanieniewielkiego ruchu sieciowego, oraz co chyba najważniejsze, żadnychfałszywych alarmów, nie tylko przy instalacji oprogramowania zGoogle Play, ale też z niezależnych sklepów.

Deweloperzy nowego antywirusowego silnika chwalą się, że towszystko zasługa sztucznej inteligencji i maszynowego uczenia się,wbudowanego w WhiteArmor. Podkreślają, że ich program zapewniaochronę na poziomie wymaganym przez biznes, stanowiąc uzupełnienierozwiązań do zarządzania urządzeniami mobilnymi w organizacjach.Nie ma tu więc żadnych dodatkowych fajerwerków, jakie zwykle mająprzyciągać indywidualnych użytkowników – żadnych kopiizapasowych, żadnej kontroli rodzicielskiej czy mechanizmówantykradzieżowych. Dostajemy jedynie prosty mechanizm czyszczenia pamięci ze zbytecznych procesów.

Właśnie też dlatego silnik WhiteArmor, wbudowany w programAntivirus & Mobile Security, dostępny jest dla indywidualnychużytkowników za darmo. Nie ma tu żadnychkruczków. Producent zarabia na klientach biznesowych, oferując imkompleksowe wsparcie i narzędzia zarządzające, a udostępnienie zadarmo WhiteArmora na Androida pozwala mu zwiększyć zasięg iskuteczność swojej sieci wykrywania szkodników. W aplikacji wyświetlane są co prawda reklamy, ale są one nieuciążliwe, niczego nie zasłaniają.

Antivirus& Mobile Security trafił więc też do naszej bazyoprogramowania na Androida – łatwo się przekonać, że robi bardzo dobre wrażenie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)