"Apex Legends" - jak wygrywać? Poradnik dla początkujących

"Apex Legends" dla początkujących
"Apex Legends" dla początkujących
Arkadiusz Stando

13.02.2019 16:46, aktual.: 21.02.2019 09:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Apex Legends" zdecydowanie różni się od innych gier typu battle royale. To coś nowego, więc postaramy się pomóc wam lepiej poznać grę i wszystkie kluczowe techniki. Jeśli je opanujecie, z pewnością powinniście zostać "Czempionami".

Darmowa gra roku 2019? Zdecydowanie. Jak w nią grać, żeby wygrać? Jak w każdej grze online, wiele zależy od tego, jak dobrze potrafimy wykorzystać mechanikę gry oraz ile o niej wiemy. W "Apex Legends" znajomość naszych możliwości jest wręcz kluczowa.

"Apex Legends" - podstawy i battle royale

Jako początkujący gracze powinniście lądować z dala od pola bitwy. Czyli w lokalizacjach ukrytych na uboczu. Trzeba jednak uważać na jedną rzeczy - niebieską strefę, oznaczoną na mapie od początku gry. Pojawia się w każdym meczu a w jej wnętrzu znajdziemy lepsze przedmioty. To zwykle przykuwa uwagę najlepszych graczy.

Po wylądowaniu na mapie "Apex Legends" starajcie się jak najszybciej podnieść broń - wszystko jedno jaką, nie wybrzydzajcie. Jeśli w okolicy wylądował też przeciwnik, a wy jesteście uzbrojeni, to warto podjąć ryzyko i szybko się go pozbyć. Macie szansę zastać innego gracza bez broni.

Apex Legends
Apex Legends

Nie zabierajcie też wszystkiego, jeśli lądujecie w trójkę w jednym miejscu. Waszym towarzyszom też przyda się broń. To gra drużynowa, nie można być egoistą. I z tego względu warto też pamiętać, aby oznaczać rzadkie przedmioty, których nie potrzebujecie, lub już macie. Wystarczy nacisnąć przycisk rolki na myszce, aby poinformować drużynę, co znaleźliście.

Nie zawsze krycie się w środku bezpiecznej strefy jest dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze mamy duże szanse, że kilka innych drużyn pomyśli tak samo, a lepiej walczyć w wyrównanym starciu. Trzymanie się granic strefy pozwala przede wszystkim na zaskoczenie przeciwników, którzy w popłochu do niej dobiegają.

Korzystajcie z lin, czyli wielkich wież przypominających może anteny. Po linie możemy się wspiąć, zeskoczyć z niej, w locie złapać się ponownie. To świetny sposób na badanie terenu wokół nas - łatwo znajdziemy przeciwników, lub po prostu bezpieczną strefę. Na szczycie wieży automatycznie odpalamy jetpack, który pozwala na lot w niewielkiej odległości.

Mechaniczne triki

Upadek nigdy nie zadaje nam obrażeń. Nawet spadając z kilkuset metrów ze statku transportowego. Pamiętajcie o tym, bo często skok może okazać się jedyną drogą ucieczki.

Szybkie bieganie i zeskakiwanie po zboczach z przyciśniętym "CTRL" może być doskonałym sposobem nie tylko na poruszanie. W ten sposób przemieszczamy się znacznie szybciej a w efekcie w sytuacji kryzysowej możemy uniknąć wielu pocisków.

"Apex Legends" to przede wszystkim drużyna

Dobór drużyny też jest ważny. Każda z legend posiada inne umiejętności i niektóre lepiej, a inne gorzej ze sobą współgrają. Np. Gibraltar za pomocą umiejętności aktywnej stawia osłonę w kształcie kopuły, a Lifeline w tym momencie może wezwać drona leczniczego, aby zregenerować punkty życia przed kolejnym starciem.

Warto trzymać się razem. Nawet kiedy rozbiegniemy się zbyt daleko od członków drużyny, automatycznie usłyszymy przypomnienie, aby powrócić do towarzyszy. Gra polega na współpracy.

Nie podnoście tego, co wam nie potrzebne. Są trzy rodzaje amunicji - najprościej rozpoznawać je po kolorach. A bronie możecie mieć tylko dwie - więc starajcie się obserwować, czy nie zbieracie niewłaściwych przedmiotów.

Uważajcie na zrzuty ekwipunku. Nawet jeśli to Lifeline z waszej drużyny je przywołuje, inne zespoły również widzą znaczniki na mapie oraz nadlatującą przesyłkę. Lepiej korzystać z nich zachowując środki bezpieczeństwa.

"Apex Legends" - więcej o grze

O nowym hicie piszemy od ponad tygodnia także na innych naszych serwisach. "Apex Legends" po pierwszym tygodniu od premiery zagrało w nią już 25 mln osób na całym świecie.

Pobierz "Apex Legends" bezpłatnie z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)