Aplikacja dnia: App Usage

Strona głównaAplikacja dnia: App Usage
11.12.2017 10:35
Aplikacja dnia: App Usage

Dzisiejsza aplikacja dnia może dostarczyć ciekawe dane na temat tego, jak korzystamy ze swoich smartfonów i ile czasu temu poświęcamy. App Usage monitoruje czas korzystania z poszczególnych aplikacji, ma też wbudowanego menedżera z możliwością łatwego czyszczenia pamięci podręcznej i odinstalowywania.

bEJmPJfp

Monitorowanie

App Usage zbiera dane, gdy ekran smartfonu jest włączony i oczywiście wymaga do tego uprawnień, których opis znajdziemy w FAQ. Jeśli wszystko zostanie prawidłowo ustawione, aplikacja będzie prezentować dane o korzystaniu ze smartfonu na widoku kalendarza, wykresu słupkowego lub osi czasu.

350207659766736833
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po wybraniu konkretnego dnia można zobaczyć podsumowanie z obliczonymi trendami w ostatnim tygodniu i miesiącu oraz znów wykres słupkowy, oś czasu i widok szczegółowy, w którym można sortować aplikacje według różnych kryteriów – na przykład czasu korzystania z nich.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W obszarze powiadomień można wyświetlać podsumowania, jak na przykład czas korzystania ze smartfonu w ciągu bieżącej doby i najczęściej używane aplikacje. App Usage ma także wbudowany „upominacz”, który powiadomi, jeśli czas korzystania ze smartfonu przekroczy ustaloną wcześniej wartość.

bEJmPJfr

Menedżer aplikacji

Wbudowany menedżer aplikacji bardzo przypomina ten, który znajdziemy w ustawieniach systemu, ma jednak więcej opcji widoku. Na liście możemy zobaczyć osobno aplikacje systemowe i zainstalowane ręcznie, posortować według czasu używania, rozmiaru i tym podobnych. Ponadto u dołu ekranu zobaczymy ilość wolnego miejsca w pamięci telefonu. Z tego widoku można zdecydować o odinstalowaniu aplikacji lub wyczyścić jej pamięć podręczną.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W szczegółowym widoku każdej z aplikacji możemy znów przeanalizować czas korzystania z niej na wykresie lub osi czasu, zobaczyć podsumowanie, historię instalacji i dodać do aplikacji notatkę.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Warto też zwrócić uwagę na historię instalowanych i odinstalowanych aplikacji. Dzięki niej można łatwo przypomnieć sobie, jakich aplikacji używaliśmy, jeśli zajdzie potrzeba powrotu do którejś z nich lub polecenia znajomym. (Jest to też nieoceniona pomoc przy testowaniu aplikacji opisywanych w tym cyklu.)

350207659767392193

Wszystkie dane można wyeksportować w formacie CSV.

bEJmPJfx

App Usage znajdziecie w naszej bazie aplikacji. Jest dostępna za darmo, ale sporadycznie wyświetla reklamy. Darmowa wersja jest bardzo rozbudowana, ale to wciąż nie jest pełnia możliwości, jaką uzyskamy w płatnej.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEJmPJgn