Aplikacja dnia: CPU-Z

Aplikacja dnia: CPU-Z

Aplikacja dnia: CPU-Z
07.12.2017 09:37, aktualizacja: 21.06.2019 16:58

Dzisiejszą aplikacją dnia jest CPU-Z – narzędzie, dzięki któremu dowiemy się wszystkiego o parametrach smartfonu z Androidem 2.2 lub nowszym oraz procesorze komputera z Windowsem.

Android

CPU-Z na Androidzie pozwala na wyświetlanie dość szczegółowych informacji o procesorze, pamięci, układzie graficznym i sensorach smartfonu. Poznamy między innymi model procesora, architekturę, a także taktowanie każdego z rdzeni układu SoC, aktualne obciążenie, informacje o układzie graficznym, dostępnej i wolnej pamięci operacyjnej.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Od strony oprogramowania poznamy dane jądra systemu i informacje o dostępie do uprawnień roota. Warto jednak wiedzieć, że aplikacja nie wymaga dodatkowych uprawnień. Jeśli dostępne są dodatkowe sensory (kompas, akcelerometr, termometr itp.), poznamy też ich wskazania. Nie zabrakło informacji o akumulatorze.

Windows

Uruchomiony na pececie CPU-Z poda informacje o modelu procesora, płyty głównej, czipsetu i pamięci. CPU-Z wyświetla informacje o modelu i nazwie procesora (wraz z nazwą kodową), rodzaju złącza, litografii, napięciu, wewnętrznej i zewnętrznej prędkości taktowania, mnożniku, wbudowanych instrukcjach, a także o dokładne dane na temat pamięci podręcznej.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ponadto CPU-Z pozwala dowiedzieć się równie dużo o płycie głównej (producent, model, wersja,model BIOS-u, chipset, sensory itp.) i zainstalowanej pamięci (wielkość, szybkość, nazwa producenta, numer seryjny, data produkcji). Obsługiwane są niemal wszystkie modele dostępne na rynku, a baza jest na bieżąco aktualizowana.

CPU-Z znajdziecie w naszej bazie programów dla Androida i Windowsa.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)