Aplikacja dnia: Explorer

Aplikacja dnia: Explorer

30.11.2017 08:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiejszą aplikacją dnia jest menedżer plików o bardzo szerokich możliwościach – Explorer. Mimo że program pozwala na bardzo wiele, łącznie z rozpakowywaniem archiwów i przeglądaniem dysków sieciowych, jego interfejs jest intuicyjny i nie sprawia problemów.

Explorer pozwala przeglądać pliki w kartach, wzorem przeglądarek i niektórych menedżerów desktopowych. Nawigacja między kartami jest niezwykle wygodna – można dotknąć wybranej lub przechodzić między nimi przeciągając palec po ekranie w bok. Oczywiście często odwiedzane foldery można dodać do zakładek, a skróty do nich można umieścić na ekranie głównym. Warto dodać, że czynności bardziej czasochłonne, jak kopiowanie dużych plików, można wykonywać w tle, nie przerywając innych zajęć.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Przy przeglądaniu plików można skorzystać także z prostej wyszukiwarki i różnych widoków (miniatury, lista, szczegóły itp.) i sposobów sortowania, pokazać ukryte pliki i pogrupować pliki i foldery osobno. Na uwagę zasługuje też świetne menu Open with…, dające wybór aplikacji, jeśli system nie ma zdefiniowanej domyślnej dla danego typu pliku. Można wtedy wybrać aplikację wbudowaną lub zewnętrzną. Podgląd właściwości plików z kolei daje możliwość podejrzenia sumy MD5.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja pokaże zawartość wbudowanej pamięci urządzenia, na którym działa, zewnętrznych nośników (karta SD, pendrive podłączony przez USB OTG), a także zasobów sieciowych. W Explorrze można logować się na Dysk Google, Box, Dropbox i uzyskać dostęp do dysków SMB w sieci lokalnej. Jeśli znajdują się na nich pliki multimedialne (dźwiękowe, filmy), można je bez ograniczeń streamować do wybranego odtwarzacza na smartfonie.

Aplikacja ta ma też sporo funkcji czysto kosmetycznych. Można wybrać ciemny lub jasny motyw z ulubionym kolorem przewodnim. Ponadto można plikom danego typu przypisywać własne ikony.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Warto też przyjrzeć się wbudowanym funkcjom dodatkowym. Explorer, wzorem bardziej klasycznych menedżerów plików, został wyposażony w edytor tekstu, dzięki czemu przeglądanie zawartości plików czy wprowadzanie drobnych poprawek nie wymaga uruchamiania dodatkowych programów. Ponadto pozwala przeglądać zawartość baz danych SQLite. Przydatna jest także możliwość tworzenia i rozpakowywania archiwów ZIP i TAR, a także rozpakowywania archiwów RAR bez instalacji dodatkowych aplikacji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Menedżera plików Explorer znajdziecie w naszej bazie aplikacji dla Androida. Jest dostępny za darmo, ale daje dostęp jedynie do plików użytkownika. Można dokupić możliwość przeglądania także głównego systemu plików Androida w postaci aplikacji Explorer Root.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)