Aplikacja dnia: Fooder

Strona głównaAplikacja dnia: Fooder
16.11.2017 09:00
Aplikacja dnia: Fooder
bDXVaXNi

Kolejną aplikacją dnia jest Fooder – książka kucharska, do której nie trzeba wprowadzać przepisów ręcznie. Można podać jej odnośnik do strony, z której przepis zostanie pobrany i sformatowany automatycznie, z podziałem na listę składników i opis przygotowania. Cała kolekcja przepisów będzie synchronizowana z chmurą. Do tego potrzebne jest konto użytkownika.

bDXVaXMB
350206669810263497

Wysyłanie znalezionych przepisów

Ogromną zaletą Foodera jest możliwość automatycznego dodawania przepisów. Wystarczy podać usłudze odnośnik do strony z interesującym daniem. Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że automat nie jest idealny, ale w większości przypadków radzi sobie bardzo dobrze z przetworzeniem wpisów blogowych na własny widok. Jeśli wystąpi problem, otrzymamy e-mail z informacją, że coś poszło nie tak. Przetworzenie strony zajmie kilka minut.

  • Slider item
  • Slider item

Gdy nowy przepis pokaże się na naszej liście, warto go skontrolować. Możliwe, że części opisu trafiły na listę składników lub składniki do opisu. Obie części można swobodnie edytować, by rozwiązać ten problem.

350206669810525641

Poniżej pola z liczbą przepisów na ekranie głównym można dopisywać różne etykiety i łączyć je z przepisami. To znacznie ułatwia utrzymanie książki w odpowiednim porządku.

350206669810656713

Po przygotowaniu potrawy można też dodać własne zdjęcia do każdego z przepisów.

bDXVaXMD

Gotowanie z Fooderem

Fooder ma też tryb pracy przeznaczony do korzystania w kuchni. Nie ma tu niestety syntezatora mowy, który powie nam co trzeba zrobić, ale można pokazać listę składników i opis procedury na pełnym ekranie i dobrać rozmiar tekstu. Nie obejdzie się też bez dotykania ekranu, by przewinąć opis.

  • Slider item
  • Slider item

Fooder w przeglądarce

Z Foodera można też bardzo komfortowo korzystać w przeglądarce, co daje dostęp do społecznościowej warstwy usługi. Poza kolekcjonowaniem własnych przepisów można tu także śledzić aktywność innych użytkowników i nowości oznaczone wybranymi etykietami.

350206669810984393

Jest też możliwość obserwowania przepisów, które pojawiły się w usłudze. Jeśli szukacie inspiracji albo nieznanych dań, to idealne miejsce. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że przepisy można ukryć, by nie były widoczne dla innych użytkowników.

bDXVaXMJ

Fooder jest dostępny na Androida, iOS-a oraz pod adresem Fooder.pl.

Udostępnij:
bDXVaXNz