Aplikacja dnia: Meteo ICM. Prognoza numeryczna

Aplikacja dnia: Meteo ICM. Prognoza numeryczna

24.11.2017 08:56, aktual.: 24.11.2017 11:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejną aplikacją dnia będzie Meteo ICM. Prognoza numeryczna. To jedna z aplikacji pozwalających uzyskać dostęp do meteogramów (grafik z wykresami prognozy pogody) ze strony meteo.pl, na której publikowana jest numeryczna prognoza pogody dla Polski.

Prognozy ze strony Uniwersytetu Warszawskiego strony cieszą się dobrą opinią dzięki szczegółowym danym i wysokiej sprawdzalności, często z dokładnością do godziny. Na podstawie danych ze stacji meteorologicznych i ich zmian w czasie algorytmy obliczają temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne zredukowane do poziomu morza, prędkość wiatru na 10 m, kierunek wiatru na 10 m oraz 12-godzinne sumy opadu. Przewidywania są regularnie konfrontowane z realnymi wskazaniami, a prognozy korygowane.

Aplikacja pozwala wybrać z listy gminę lub miasto, dla którego meteogram chcemy zobaczyć. W sumie jest ich ponad 2200.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po tym kroku zobaczymy meteogram z informacjami na temat prognozowanych warunków atmosferycznych. W ustawieniach aplikacji mamy wybór, czy skorzystamy z modelu UB 60/72 h czy COAMPS 84 h. Znajduje się tam też legenda oznaczeń stosowanych na meteogramach.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ostatnio wyszukiwane miasta będą zapisywane w aplikacji, ale z poziomu ustawień można w każdej chwili tę listę wyczyścić.

Aplikacja Meteo ICM. Prognoza numeryczna to jedna z dłużej rozwijanych „pogodynek”, dających nam dostęp do prognoz Uniwersytetu Warszawskiego, co widać po jej szacie graficznej. Jeśli znacie godny polecenia zamiennik, polećcie go w komentarzach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)