Aplikacja dnia: Nova Launcher

Aplikacja dnia: Nova Launcher

Aplikacja dnia: Nova Launcher
12.12.2017 11:19

Dzisiejszą aplikację dnia z pewnością zna wielu użytkowników Androida. Nova Launcher to jeden z najpopularniejszych alternatywnych launcherów dla tego systemu. Zdobył popularność dzięki szerokim możliwościom konfiguracji, w tym definiowania własnego rozmiaru siatki na ikony aplikacji i widżety.

Obraz

Podstawowa wersja Nova Launchera jest dostępna za darmo. W niej znajdziemy najbardziej istotną funkcję Nova Launchera – możliwość modyfikacji siatki na ekranie głównym. Pozwala to zmieścić na ekranie smartfonu więcej ikon i widżetów. Ponadto Nova Lanucher pozwala umieszczać obiekty także w połowie siatki. Do tego Nova Launcher jest szybki i lekki.

Obraz

Szerokie możliwości ma też schowek z listą aplikacji. można w nim ustawić przewijanie w pionie i w poziomie z wybranymi efektami. Nova Launcher daje też możliwość tworzenia własnych docków z aplikacjami, które też można przewijać. Co ciekawe, w docku można umieszczać też widżety o wysokości 1 pola. Launcher ma też wiele funkcji kosmetycznych, jak możliwość doinstalowania dodatkowych motywów dla ikon programów, możliwość zmieniania kolorów etykiet, folderów czy kart i animacji przejść między ekranami. Można też zapętlić schowek na aplikacje i ekrany, by móc przechodzić między nimi „w kółko”. Swoją konfigurację można zapisać i w razie potrzeby przywrócić lub zastosować na innym urządzeniu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Płatna wersja Nova Launcher Prime ma ponadto możliwość otwierania ulubionych aplikacji gestami, pokazuje liczbę nieprzeczytanych powiadomień w aplikacjach (wtyczka TeslaUnread) i tworzenia kart na liście aplikacji. Ponadto pozwala ukrywać niepotrzebne aplikacje i ma więcej efektów i animacji.

Nova Launcher znajdziecie w naszej bazie aplikacji dla Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)