Aplikacja dnia: Resize Me! Pro (za darmo zamiast 6,99 zł)

Aplikacja dnia: Resize Me! Pro (za darmo zamiast 6,99 zł)

15.12.2017 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiejsza aplikacja dnia, Resize Me! Pro jest dostępna w promocji za darmo. Aplikacją warto się zainteresować zarówno ze względu na promocję, jak i jej przydatność w różnych sytuacjach, gdy trzeba szybko zmniejszyć, obrócić lub przyciąć zdjęcie.

Resize Me! pozwala otworzyć zdjęcie z galerii (także uruchomić aplikację do edycji zdjęć z poziomu przeglądarki) lub uruchomić aparat i automatycznie przejść do edycji zrobionego zdjęcia. W funkcjach programu znajdziemy możliwość obracania obrazów, odbijanie według osi pionowej lub poziomej oraz zmiany rozmiaru. Aplikacja pozwala też wygodnie kadrować zdjęcia według ustalonych proporcji. Metadane EXIF i wskazania GPS-u zostaną nienaruszone po wprowadzeniu zmian.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W ustawieniach mamy także możliwość ustalenia stałego stopnia kompresji zapisywanych zdjęć oraz włączenia wyostrzania, co może się przydać przy pomniejszaniu niektórych zdjęć. Warto poeksperymentować z ustawieniami, by uzyskać zadowalające wyniki.

Obraz
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ponadto aplikacja daje możliwość zapisania na stałe najczęściej używanego rozmiaru zdjęcia.

Resize Me! Pro to płatna, bardziej rozbudowana wersja aplikacji Resize Me! Lite, wyposażona także w możliwość przerabiania zdjęć masowo oraz nakładania na zdjęcia tekstowego znaku wodnego. W ustawieniach aplikacji można wybrać różne parametry tekstu, łącznie położeniem, cieniem czy tłem. W treści można stosować zmienne, takie jak data, nazwa pliku czy dane o aparacie, pobrane z metadanych zdjęcia. To praktyczne rozwiązanie nie tylko wtedy, gdy chcemy zabezpieczyć zdjęcie, ale też jeśli chcemy oznaczyć serię zdjęć datami czy dodatkowymi informacjami, a aplikacja aparatu tego dla nas nie zrobi.

Resize Me! Pro zwykle kosztuje 6,99 zł, ale obecnie jest dostępna za darmo w promocji. Warto ją zdobyć – nigdy nie wiadomo, kiedy tak praktyczna aplikacja może się przydać. Po zakończeniu promocji za darmo wciąż będzie dostępna wersja Lite, pozbawiona możliwości nakładania znaków wodnych i masowej edycji zdjęć.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (21)
Zobacz także