Aplikacja dnia: Shuttle Music Player

Aplikacja dnia: Shuttle Music Player
Oskar Ziomek

28.12.2017 12:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ramach cyklu „Aplikacja dnia” dzisiaj proponujemy Shuttle Music Player – odtwarzacz muzyki na Androida, który otrzymał ostatnio dużą aktualizację i stał się tym samym ciekawą propozycją dla wszystkich, którzy obok strumieniowanej muzyki na przykład ze Spotify, korzystają także z lokalnych plików zapisanych w urządzeniu. Shuttle Music Player oferuje ciekawy interfejs z płynnymi animacjami i prostą obsługę opartą na kartach.

Aby wybrać muzykę, której chcemy posłuchać, do dyspozycji mamy szereg kart w menu głównym. Przełączamy się pomiędzy nimi w poziomie lub klikając na etykietach. Dostępny jest tu domyślnie widok gatunków, sugestii, wykonawców, albumów oraz utworów, ale można modyfikować go w opcjach. W każdym widoku zadbano o wiele miłych dla oka, typowych dla Androida animacji przemieszczających elementy interfejsu pomiędzy kolejnymi ekranami.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zadbano tu także o dostarczenie przydatnych, ale nie nadmiarowych informacji, które w danej chwili mogą się okazać przydatne. Na przykład, klikając w widok wykonawców możemy wskazać interesującego nas artystę na podstawie jego zdjęcia, by w ten sposób na jednym ekranie poznać listę jego albumów wraz z okładkami oraz pełną listę utworów, które można sortować niemal w dowolny sposób. Z tego samego miejsca jednym przyciskiem uruchomimy losowe odtwarzanie, dodamy utwory do listy odtwarzania lub wyświetlimy streszczenie biografii artysty (w języku angielskim).

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ekran odtwarzania, który z dowolnego poziomu programu można rozwinąć gestem pociągnięcia od dolnej belki, jest raczej minimalistyczny. Połowę zajmuje okładka albumu, poniżej zaś znajdują się podstawowe przyciski nawigacyjne z informacją o tytule, wykonawcy i albumie. Dostępny jest oczywiście także pasek przewijania oraz możliwość włączenia odtwarzania losowego lub w pętli. Tu natrafiamy na kolejny miły dla oka dodatek – kolor tła wszystkich wspomnianych informacji dobierany jest na podstawie wiodącej barwy okładki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

To nie jest jednak konieczność i osoby, które nie przepadają za co chwilę zmieniającą się kolorystyką interfejsu zależną od słuchanego albumu mogą z niej zrezygnować w ustawieniach. W nich znajdziemy również inne opcje związane między innymi z interfejsem, które pozwolą dodatkowo dostosować go do własnych potrzeb, w tym wskazać kolor akcentu stosowanego na przykład jako wskaźnik aktualnie wybranej karty oraz zdecydować, czy dolny pasek z przyciskami nawigacyjnymi Androida ma również zmieniać kolor w zależności od okładki płyty.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ustawień jest naturalnie dużo więcej i nie dotyczą tylko interfejsu. Modyfikować można przede wszystkim brzmienie korzystając z 10 gotowych ustawień korektora lub jednego własnego, ustalić zachowanie odtwarzacza w przypadku podłączenia i odłączenia słuchawek (w tym bezprzewodowych), zdecydować, jak pobierane mają być brakujące obrazy, czy też ustalić listę pomijanych utworów w odtwarzaniu.

Aplikacja Shuttle Music Player jest dostępna do pobrania z naszej bazy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)