Aplikacja dnia: Yanosik

Aplikacja dnia: Yanosik

Aplikacja dnia: Yanosik
20.12.2017 10:26

Dzisiejsza aplikacja dnia – Yanosik – jest doskonale znana kierowcom. Jeśli przygotowujecie się do podróży na Święta samochodem, warto się w nią wyposażyć i zapoznać z jej funkcjami. Może ona pomóc nam na cztery sposoby: jest niezłą nawigacją, z pomocą społeczności ostrzega przed niebezpieczeństwem na drodze, zastąpi wideorejestrator i pozwala zapisać podstawowe informacje o samochodzie.

Ostrzeganie i „antyradar”

Yanosik zdobył ogólnopolską sławę jako aplikacja, która pozwala kierowcom uniknąć mandatów i wciąż dobrze spełnia tę funkcję. Podczas jazdy kierowcy mogą informować się wzajemnie o sytuacji na drodze, a Yanosik z czasem w wielu autach zastąpił komunikację radiową. Każdy z kierowców może rozesłać do innych użytkowników powiadomienie o niebezpiecznej sytuacji, jak wypadek, kontrola drogowa, fotoradar czy też obecność na drodze nieoznakowanego samochodu policyjnego.

Obraz

Inni kierowcy mogą także potwierdzać obecność niespodziewanych zjawisk i dziękować za zgłoszenia. Cały system działa w oparciu o dane zbierane przez społeczność i dzięki ogromnej liczbie użytkowników działa bardzo dobrze.

Nawigacja

Prowadzenie kierowcy do celu to jedna z podstawowych funkcji Yanosika. W porównaniu do bardziej wyspecjalizowanych nawigacji Yanosik ma trochę braków, zwłaszcza gdy w grę wchodzi wybieranie tras o niestandardowych parametrach, ale w większości przypadków doprowadzi nas do celu. W ustawieniach możemy wybrać, czy trasa ma być wyznaczona klasycznie, czy z uwzględnieniem korków, włączyć komunikaty głosowe, omijanie promów i płatnych odcinków.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wideorejestrator

W widoku nawigacji, na górze ekranu, znajduje się przycisk „rec”. Służy on do aktywowania wideorejestratora. Po dotknięciu go możemy włączyć nagrywanie lub podgląd, który pozwoli nam ustawić smartfon tak, by nagrywał odpowiedni wycinek drogi. Nagrania można oglądać z poziomu menu aplikacji.

Obraz

W ustawieniach Yanosika można zmienić jakość nagrań i ustalić maksymalną ilość miejsca, jaką mogą zajmować, zanim nowsze zaczną nadpisywać najstarsze. Domyślnie jest to 700 MB. Można też nie nagrywać dźwięku i udostępniać fragmenty nagrań.

Informacje o samochodzie

W Yanosiku można ponadto zapisać sobie podstawowe informacje o samochodzie i otrzymywać powiadomienia, na przykład gdy kończy się ważność badania technicznego. Jest tu też miejsce na cyfrową kopię polisy ubezpieczeniowej i mapa najbliższych warsztatów samochodowych, zaś z pomocą Yanosik Connect można korzystać z danych z komputera pokładowego w aplikacji.

Obraz

Jeśli kogoś bawi grywalizacja, może też spróbować swoich sił w rankingu punktowym kierowców, jednak zdobycie wysokiej pozycji nie należy do łatwych. Trzeba konkurować z zawodowymi kierowcami, którzy spędzają „za kółkiem” większość dnia.

Yanosik jest dostępny dla Androida, iOS-a i Windows Mobile.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)