Aplikacja Onetu na iOS i Androida: teraz transmisje na żywo oraz kupony rabatowe

Aplikacja Onetu na iOS i Androida: teraz transmisje na żywo oraz kupony rabatowe
Łukasz Maślanka

19.04.2016 09:03, aktual.: 19.04.2016 10:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odświeżony layout, transmitowane na żywo materiały dziennikarskie i powiadomienia o bonach rabatowych do wykorzystania w danej lokalizacji – to nowości, które pojawiły się w zaktualizowanej aplikacji Onetu na Androida oraz iOS.

Obraz

Oba programy od Onetu po aktualizacji są lepiej dopasowane do stylistyki systemu operacyjnego, na którym pracują. W wersji na iOS aplikacja lepiej współgra z systemowym layoutem, dopasowano ją bowiem do „płaskiej” stylistyki preferowanej przez Apple. Z kolei w aplikacji Onet na Androida znajdziemy charakterystyczne dla Material Design menu tzw. hamburgera, czyli wysuwane z lewej strony ekranu lub dostępne po naciśnięciu ikony z trzema kreskami. W wersji androidowej pojawiło się też nieco więcej animacji przy przejściach przez poszczególne sekcje w aplikacji, a także charakterystyczny gest odświeżania treści za pomocą „pociągnięcia w dół” ekranu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Transmisje na żywo powoli, ale konsekwentnie podbijają sferę mobile. Twitter ma swój Periscope, gdzieś w tle o przetrwanie walczy Meerkat, Facebook niedawno ogłosił, że udostępni dla wszystkich możliwość nadawania własnego streamu wideo na żywo, a podobne plany snuje Google dla YouTube'a. Trend ten nie ominął także polskiego Onetu, który w najnowszej wersji swojej aplikacji mobilnej wyposażył odtwarzacz wideo w możliwość obsługi transmisji na żywo.

Kolejna warta uwagi nowość w aplikacji Onetu to powiadomienia dotyczące rabatów. Gdy udostępnimy programowi informacje o naszej lokalizacji, wtedy będzie wysyłał powiadomienie, że w danym miejscu możemy skorzystać z promocji. Tutaj rzecz jasna sporo do powiedzenia mają handlowcy Onetu, zawierający umowy z konkretnymi sklepami i zaprzęgający do pracy także aplikację mobilną. Czas pokaże, czy taki pomysł sprawdzi się w praktyce. Wydaje się jednak, że – zwłaszcza biorąc pod uwagę popularność mobilnych programów Onetu – tego typu nowinka może przypaść do gustu użytkownikom aplikacji, a sam portal stworzy dla siebie dodatkowe narzędzie do zarabiania niemałych pieniędzy.

Obraz

Treści publikowane przez Onet mają tyle samo fanów, co zagorzałych przeciwników. Dla jednych ten portal to wartościowe źródło informacji, dla drugich najgorsze zło (i nie wypada tutaj cytować najłagodniejszych choćby epitetów). Trzeba jednak przyznać, że onetowe aplikacje mobilne stoją na wysokim poziomie. Ostatnie aktualizacje oszlifowały to, co szlifów wymagało, programy działają jeszcze bardziej płynnie niż wcześniej, pojawiły się też nowe, warte uwagi funkcje.

Jeśli chcecie sprawdzić, jak sprawdza się w praktyce zaktualizowana aplikacja Onet - wiadomości, pogoda, sport i biznes, znajdziecie ją w naszej bazie programów: Android, iOS.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)