Aplikacje Adobe dla Androida już dostępne

Aplikacje Adobe dla Androida już dostępne

15.11.2011 12:02

Zgodnie z zapowiedzią w Android Market znalazło się 6 aplikacji firmy Adobe dla tabletów z tym systemem.

Pakiet aplikacji o wiele mówiącej nazwie Adobe Touch to 6 programów dla tabletów. Aplikacje maja wspomóc proces tworzenia publikacji. Prace wykonane w tych programach można przesłać do aplikacji z pakietu Creative Suite, a ponadto łączą się one z Creative Cloud firmy Adobe. Zasoby do pracy mogą pobierać również z Picasy, Facebooka, Flickra, wbudowanego aparatu oraz wyników wyszukiwania Google'a. Każda z aplikacji kosztuje niewiele ponad 30 złotych (9,99 dolara).

W pakiecie króluje Photoshop Touch, który łączy dotykowy interfejs z kluczowymi cechami Photoshopa — warstwami, filtrami i zaawansowanymi narzędziami zaznaczenia. Projektantów z pewnością ucieszy Kuler — program do tworzenia schematów kolorystycznych na potrzeby projektów. Specjalne metody pobierania kolorów ze zdjęć umożliwiają tworzenie na ich podstawie faktycznych palet barw. Taki schemat można wykorzystać przy tworzeniu projektu strony internetowej w aplikacji Proto. Ciekawą aplikacją, która ma na celu pobudzić kreatywność, jest Collage. Koncepcja pracy w niej opiera się na tworzeniu tak zwanych mood boardów — map reprezentujących pomysły. Na mapie możemy łatwo umieszczać notatki i fragmenty obrazów, aby dobrze zilustrować swój plan i przekazać go klientowi lub reszcie zespołu. Zestaw zamyka dostępny już od dłuższego czasu dla iOS program Adobe Ideas. Efekty pracy we wszystkich aplikacjach można połączyć w atrakcyjną prezentację za pomocą aplikacji Debut. Jej podstawową zaletą jest możliwość robienia notatek bezpośrednio na slajdach w każdej chwili, dzięki czemu dobrze wpasuje się w pracę zespołową.

O aplikacjach dla tabletów z Androidem firmy Adobe pierwszy raz usłyszeliśmy podczas MAX 2011. Wszystkie aplikacje wymagają Androida 3.1 lub nowszego i jedynie Adobe Ideas będzie miał wersję dla iOS. Niewątpliwie obecność tych aplikacji na rynku wpłynie pozytywnie na reprezentację tabletów z Androidem w środowiskach twórczych. I to nie tylko jako cienkie końcówki, które ostatecznie odbierają treść, ale również jako pełnoprawne elementy procesu twórczego.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)