Aplikacje dla alergików: smartfon może pomóc złagodzić skutki uczulenia

Kobieta czyszcząca nos z depositphotos
Kobieta czyszcząca nos z depositphotos
Oskar Ziomek

16.04.2018 18:42, aktual.: 17.04.2018 12:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiosna w pełni, a to okres, w którym jedni zachwycają się pięknem przyrody, zaś inni zaczynają na co dzień zmagać się z objawami uczulenia. Pomocna może być tu nie tylko opieka alergologa, ale także wytypowane przez nas aplikacje mobilne.

Prognoza pylenia

Pierwszą tego typu aplikacją, którą warto zainstalować, jest Prognoza pylenia. Korzystanie z programu rozpoczynamy od założenia profilu. Należy podać wiek, obszar zamieszkania i rodzaje pyłków, na które uczulony jest użytkownk. Później możemy już sprawdzać, kiedy stężenie poszczególnych alergenów jest największe, a także zasięgnąć o nich dodatkowych informacji.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

W programie można również prowadzić dziennik samopoczucia. Można je ocenić w skale od 0 do 10. Funkcja umożliwia w ten sposób późniejsze sprawdzenie w podglądzie całego miesiąca, jak kształtowało się samopoczucie pod wpływem alergii.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Funkcję można traktować jako dodatek, nie jest niezbędna do odczytywania informacji o pyleniu. Aplikację Prognoza pylenia można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Nie kichaj

Kolejna propozycja to Nie kichaj. W tym programie, obok informacji o pyleniu poszczególnych roślin, duży nacisk położono na możliwość prowadzenia dziennika samopoczucia. Można tu w szczegółowy sposób opisywać swoje objawy, a później sprawdzać, jak zmieniają się w ciągu miesiąca.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

W skali od 0 do 10 decydujemy tu o nasileniu kataru, częstotliwości kichania, swędzenia oczu i nie tylko. Program pozwala ponadto sprawdzać nasilenie alergenów w różnych obszarach kraju i przeglądać również dane historyczne.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/4]

Ciekawie prezentuje się tryb planowania podróży. Tutaj wskazać można daty, w jakich będziemy przemieszczać się po kraju, a aplikacja przygotuje dla nas przegląd kolejnych dni wycieczki, w którym będzie można zorientować się, jakie alergeny będą wówczas najbardziej uciążliwe w danym miejscu. Aplikację Nie Kichaj pobrać można z naszej bazy oprogramowania.

Apsik!

Warto zwrócić także uwagę na aplikację Apsik!. Cechuje się atrakcyjnym interfejsem, w którym oprócz informacji o stężeniu pyłków uzyskać można także dane o pogodzie oraz zanieczyszczeniu powietrza. Podobnie jak w przypadku poprzedniej propozycji, również tutaj można prowadzić szczegółowy dziennik objawów, które później można przeglądać w widoku kalendarza.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Wszystkie dane zebrane w dzienniku można przeglądać na czytelnym wykresie. Tutaj sprawdzić można, jak na poziom samopoczucia wpływa stężenie danego alergenu w powietrzu. Wszystkie dane z wybranego okresu można również wyeksportować do formatu PDF, co może się okazać przydatne podczas wizyty u lekarza. Otrzymamy dokument, w którym znajdą się zarówno tabele, jak i wykresy.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

O pyleniu poszczególnych roślin w aplikacji dowiemy się natomiast z prostej tabeli, gdzie symbolami oznaczono zmieniające się stężenie. Niezależnie od wybranej lokalizacji, sprawdzić można stężenia dla różnych obszarów z całego kraju. Aplikację Apsik! pobrać można za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)