Aplikacje dla alergików: smartfon może pomóc złagodzić skutki uczulenia

Strona głównaAplikacje dla alergików: smartfon może pomóc złagodzić skutki uczulenia
16.04.2018 18:42
Kobieta czyszcząca nos z depositphotos
Kobieta czyszcząca nos z depositphotos

Wiosna w pełni, a to okres, w którym jedni zachwycają się pięknem przyrody, zaś inni zaczynają na co dzień zmagać się z objawami uczulenia. Pomocna może być tu nie tylko opieka alergologa, ale także wytypowane przez nas aplikacje mobilne.

bEJLbcet

Prognoza pylenia

Pierwszą tego typu aplikacją, którą warto zainstalować, jest Prognoza pylenia. Korzystanie z programu rozpoczynamy od założenia profilu. Należy podać wiek, obszar zamieszkania i rodzaje pyłków, na które uczulony jest użytkownk. Później możemy już sprawdzać, kiedy stężenie poszczególnych alergenów jest największe, a także zasięgnąć o nich dodatkowych informacji.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

W programie można również prowadzić dziennik samopoczucia. Można je ocenić w skale od 0 do 10. Funkcja umożliwia w ten sposób późniejsze sprawdzenie w podglądzie całego miesiąca, jak kształtowało się samopoczucie pod wpływem alergii.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Funkcję można traktować jako dodatek, nie jest niezbędna do odczytywania informacji o pyleniu. Aplikację Prognoza pylenia można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

bEJLbcev

Nie kichaj

Kolejna propozycja to Nie kichaj. W tym programie, obok informacji o pyleniu poszczególnych roślin, duży nacisk położono na możliwość prowadzenia dziennika samopoczucia. Można tu w szczegółowy sposób opisywać swoje objawy, a później sprawdzać, jak zmieniają się w ciągu miesiąca.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

W skali od 0 do 10 decydujemy tu o nasileniu kataru, częstotliwości kichania, swędzenia oczu i nie tylko. Program pozwala ponadto sprawdzać nasilenie alergenów w różnych obszarach kraju i przeglądać również dane historyczne.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/4]

Ciekawie prezentuje się tryb planowania podróży. Tutaj wskazać można daty, w jakich będziemy przemieszczać się po kraju, a aplikacja przygotuje dla nas przegląd kolejnych dni wycieczki, w którym będzie można zorientować się, jakie alergeny będą wówczas najbardziej uciążliwe w danym miejscu. Aplikację Nie Kichaj pobrać można z naszej bazy oprogramowania.

bEJLbceB

Apsik!

Warto zwrócić także uwagę na aplikację Apsik!. Cechuje się atrakcyjnym interfejsem, w którym oprócz informacji o stężeniu pyłków uzyskać można także dane o pogodzie oraz zanieczyszczeniu powietrza. Podobnie jak w przypadku poprzedniej propozycji, również tutaj można prowadzić szczegółowy dziennik objawów, które później można przeglądać w widoku kalendarza.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Wszystkie dane zebrane w dzienniku można przeglądać na czytelnym wykresie. Tutaj sprawdzić można, jak na poziom samopoczucia wpływa stężenie danego alergenu w powietrzu. Wszystkie dane z wybranego okresu można również wyeksportować do formatu PDF, co może się okazać przydatne podczas wizyty u lekarza. Otrzymamy dokument, w którym znajdą się zarówno tabele, jak i wykresy.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

O pyleniu poszczególnych roślin w aplikacji dowiemy się natomiast z prostej tabeli, gdzie symbolami oznaczono zmieniające się stężenie. Niezależnie od wybranej lokalizacji, sprawdzić można stężenia dla różnych obszarów z całego kraju. Aplikację Apsik! pobrać można za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEJLbcfr