Apple aktualizuje iOS dla iPhone'a i iPada

Apple aktualizuje iOS dla iPhone'a i iPada

Wojciech Cybulski
12.08.2010 11:04

Właściciele telefonów, tabletów i odtwarzaczy muzycznych Apple uzyskali dziś dostęp do aktualizacji systemu operacyjnego iOS do wersji 4.0.2 oraz 3.2.2.

System operacyjny iOS 4.0.2 jest przeznaczony do instalacji w najnowszych wersjach iPhone'a oraz iPoda Touch, zaś wydanie 3.2.2 dedykowane jest rodzinie tabletów iPad. Obie aktualizacje likwidują luki bezpieczeństwa odkryte niedawno w systemie iOS. Wiążą się one z wyświetlaniem PDF'ów z osadzonymi czcionkami, które pozwalają atakującemu na wykonanie dowolnego kodu. Druga luka dotyczy IOSurface i pozwala atakującemu na uruchomienie złośliwego kodu w momencie, gdy użytkownik uzyskuje uprawienia systemowe. Obie dziury mogły być wykorzystane do wykonania Jailbreaku - złamania zabezpieczeń systemu iOS w taki sposób, by możliwe było uruchamianie aplikacji i motywów pochodzących z rożnych nieoficjalnych źródeł.

O poważnych lukach bezpieczeństwa w systemie iOS zrobiło się głośno na początku sierpnia, kiedy to strona internetowa JailbreakMe.com zaoferowała właścicielom telefonów Apple szybką i prostą metodę wykonania Jailbreaku. Apple niemal natychmiast zapowiedział, że usunie groźne luki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)