Apple chce ostrzegać użytkownika szybciej o rozładowywaniu baterii

Apple chce ostrzegać użytkownika szybciej o rozładowywaniu baterii

fot. Pixabay
fot. Pixabay
Karolina Kowasz
08.04.2021 13:40, aktualizacja: 06.03.2024 21:51

Znane ze zgłaszania wszelkich patentów Apple jest znowu w posiadaniu kolejnego. Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych poinformował w tym tygodniu, że firma posiada rozwiązanie, które jest w stanie przewidywać i ostrzegać użytkowników przed wyczerpaniem się baterii w smartfonie.

Apple Insider donosi, że firma chce, aby jej iPhone’y były w stanie dużo wcześniej przewidzieć swoje zużycie baterii tak, aby użytkownik miał więcej czasu na reakcję. Tego rodzaju rozwiązanie na pewno będzie przydatne w przypadku ewentualnych podróży bądź spotkań, kiedy to użytkownik nie zawsze jest w stanie podłączyć telefon do ładowarki. Patent Apple spowoduje, że nowy system pomógłby dowiedzieć się, jak długo bateria wytrzyma w ciągu dnia w oparciu o jej ostatnie zużycie.

Obecnie użytkownicy iPhone’ów otrzymują ostrzeżenie o niskim poziomie naładowania baterii, gdy jej poziom spadnie do 20 procent naładowania. Nowy patent ma jednak sprawić, że powiadomienia będą bardziej inteligentne. Przykładowo, gdy użytkownik zapomni naładować telefon przez noc, otrzyma on komunikat o niskim poziomie naładowania jeszcze przed wyjściem z domu, dzięki czemu będzie mógł szybko doładować baterię lub zabrać ze sobą powerbank.

Nowy system powiadomień korzystałby nie tylko z danych o dotychczasowym zużyciu baterii, ale także m.in. z lokalizacji użytkownika. Dodatkowo patent określa, że nowy system brałby pod uwagę zachowanie użytkownika w różne dni tygodnia, z czym użytkownicy Apple mogli się już spotkać, gdy otrzymywali powiadomienia na zegarek np. o czasie dojazdu do pracy w dni robocze.

Może wydawać się, że tego rodzaju rozwiązanie nie jest niczym nowym. Nie da sie jednak ukryć, że sytuacje w których zapomniało się o naładowaniu telefonu lub nie zauważyło, że ma się odpaloną w tle bateriożerną aplikację są jednak na porządku dziennym. Z inteligentniejszymi powiadomieniami użytkownicy mogliby czuć się spokojniej i nie obawiać się, że w nieoczekiwanym momencie zaskoczy ich całkowite rozładowanie smartfona.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)