Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

08.08.2010 01:32

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się o poważnej luce w systemie iOS, o tym, że Google rezygnuje z projektu Wave, a także o ważnej poprawce dla systemu Windows. Działo się sporo, najwyraźniej wakacje w wielkich firmach jeszcze się nie rozpoczęły.

Apple miał w minionym tygodniu poważny problem z luką w iOS 4. Wyszła ona na jaw kiedy uruchomiono stronę WWW umożliwiającą jailbreak telefonów iPhone z tym systemem. Okazuje się, że iOS 4 może automatycznie pobierać pliki PDF z Internetu. Apple zapowiedział, że już pracuje nad usunięciem luki. Cały czas ciągną się też kontrowersje wokół Flasha w iOS. Możliwe, że śledztwo w tej sprawie prowadzi Federalna Komisja Handlu. Warto jeszcze zwrócić uwagę na nową sekcję otwartą w sklepie App Store, a także nasz artykuł na temat pakietu biurowego iWork 09. W tym tygodniu omawialiśmy arkusz kalkulacyjny Numbers.

Jedną z ciekawszych informacji na temat firmy Google jest porzucenie projektu Wave. Miała być ambitna usługa do wymiany maili i dokumentów, prowadzenia bloga i rozmów poprzez komunikator, a wyszło trochę nie wiadomo co. Projekt upadł z powodu nikłego zainteresowania internautów, czemu Google jest po części sam winien. Przez długi czas bowiem usługa była dostępna tylko za pośrednictwem zaproszeń. W minionym tygodniu nie mogło zabraknąć informacji o Chrome i systemie Android. Dowiedzieliśmy się, że Google przygotowuje się do przeniesienia okna ustawień swojej przeglądarki do kart, w których wyświetlane są strony internetowe. Z kolei Android sprzedaje się szybciej w USA niż iPhone. Obecnie, jak powiedział Eric Schmidt, dziennie aktywowanych jest 200 tys. urządzeń z tym systemem na pokładzie. Ciekawą wiadomością było też rozpoczęcie wprowadzania możliwości logowania się do wielu kont. Osoby, które korzystają z kilku adresów w Gmailu ucieszą się z wdrażanych zmian.

Microsoft wydał w ramach biuletynu bezpieczeństwa MS10-046 krytyczną poprawkę dla systemów Windows. Oddano również do testów najnowszą, czwartą odsłonę Platform Preview przeglądarki Internet Explorer 9. Premiera programu zbliża się wielkimi krokami, nic więc dziwnego, że poznajemy kolejne szczegóły na jego temat. Przy okazji warto zainteresować się wiadomością o powstawaniu IE8. Okazuje się, że podczas tworzenia obecnej wersji przeglądarki, dużo do powiedzenia mieli... reklamodawcy. Kolejna istotna wiadomość dotyczy Hotmaila, którego aktualizacja właśnie została zakończona. Pojawiły się nowe funkcje i wygląd, a także lepsza ochrona przed spamem. Z kolei statystyki pokazują, że Windows 7 jest już popularniejszy od Visty, chociaż - to już mniej przyjemna wiadomość dla Microsoftu - nie od Windowsa XP.

Na koniec dwie ciekawostki, ale niezbyt śmieszne. Pierwsza to wiadomość o nowej akcji w ramach Zero Day Initiative. Ponieważ deweloperzy ociągają się z łataniem starych luk w oprogramowaniu, firma TippingPoint będzie ich do tego zmuszać. W jaki sposób? Zachęcamy do lektury całego tekstu. Niezbyt chlubna jest też wiadomość o rankingu na temat cyberataków. Okazuje się, że nasz kraj po raz pierwszy znalazł się na 10 miejscu w badaniach firmy Akamai. Szkoda, że tak wysoko nie są nasi piłkarze w Lidze Europejskiej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)