Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

04.12.2010 18:56

Premiera Chrome 8, wiadomości na temat Windows Phone 7 i prace nad aktualizacją Mac OS X - to jedne z ważniejszych wiadomości z ubiegłego tygodnia. Co jeszcze działo się w wielkich firmach?

Apple pracuje nad aktualizacją systemu Snow Leopard do wersji 10.6.6. Ukaże się ona najprawdopodobniej na początku 2011 roku. Deweloperzy informują, że poprawki w uaktualnieniu obejmą między innymi Bonjour, Dock, OpenGL, drukowanie czy wyszukiwarka Spotlight. Jednak najważniejszym powodem udostępniania aktualizacji jest e-sklep Mac App Store. Kolejna ciekawa wiadomość dotyczy pozwów patentowych. Okazuje się, że Apple jest najczęściej ciąganą po sądach firmą technologiczną w Stanach Zjednoczonych.

Firma Google wprowadziła stabilną wersję przeglądarki Chrome 8. Nowością jest między innymi możliwość otwierania dokumentów PDF w „piaskownicy”. Wcześniej podobna funkcja pojawiła się w obsłudze Flasha. Chrome ostatnio coraz bardziej zdobywa na popularności wśród internautów, czego dowodem są niedawne statystyki. Pojawiły się też kolejne pogłoski na temat e-sklepu Chrome Web Store, a także projektów Emerald Sea (usługa społecznościowa) i Cloud Picker (chmura obliczeniowa). Google wydał poza tym Google Earth 6 beta z... drzewami w 3D.

W minionym tygodniu najwięcej wiadomości o firmie Microsoft dotyczyło Windows Phone 7. Dowiedzieliśmy się o liczbie aplikacji w e-sklepie dla systemu, integracji z Facebookiem, a także planowanej aktualizacji. Microsoft otworzył też sklep online dla Rosjan, chcąc walczyć z piractwem i zapowiedział aktualizację Silverlighta do wersji 5. Firma pochwaliła się liczbą użytkowników Xboksa Live, jak również internautami, którzy przenieśli swoje blogi z Windows Live Spaces do WordPressa.

Na koniec ciekawostka dotycząca przeglądarek internetowych. Jeden z pracowników Mozilli zarzuca wielkim firmom (Apple, Google, Microsoft) instalowanie po cichu dodatków do Firefoksa. Uruchamiając programy takie jak iTunes czy Office Live użytkownik automatycznie zgadza się na dodawanie rozszerzeń do przeglądarki internetowej. Mozilla nawołuje do zaprzestania tego procederu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)