Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

25.12.2010 17:30, aktualizacja: 25.12.2010 17:58

Aktualizacja iPhoto '11, podsumowanie działalności Apps Marketplace i Windows na procesory ARM - to jedne z ciekawszych informacji z minionego tygodnia.

Apple wydał aktualizację swojego programu iPhoto wchodzącego w skład pakietu multimedialnego iLife '11. Wprowadzono szereg poprawek, a także nowe funkcje - między innymi możliwość wysyłanie e-maili z poziomu zewnętrznego klienta. Szerzej na temat samego programu można przeczytać w artykule Co nowego w pakiecie iLife '11 - iPhoto.

Google podsumował pierwsze 8 miesięcy działanie e-sklepu Apps Marketplace. Firma wygrała również proces dotyczący praw do nazwy Android. Z raportu Opery Software dowiedzieliśmy się natomiast, że wyszukiwarka Google jest najchętniej odwiedzaną stroną przez polskich użytkowników mobilnego Internetu. Opera uruchomiła także platformę umożliwiającą korzystanie z jej widżetów w smartfonach z systemem Android. W minionym tygodniu informowaliśmy także o możliwym wprowadzeniu gier w HTML5 do przeglądarki Chrome 10.

Microsoft po cichu zrezygnował z mechanizmu Office Genuine Advantage. Firma usunęła też większość stron WWW związanych z funkcją mającą chronić pakiet Office. Poznaliśmy także niepotwierdzone jak dotąd informacje na temat wydania Windowsa na procesory ARM. Więcej informacji na ten temat być może pojawi się podczas styczniowych targów CES. Microsoft poinformował również, że w ciągu pierwszych 6 tygodni od premiery Windows Phone 7 udało się wyprodukować 1,5 mln sztuk z tym systemem. Nie wiadomo jednak, jaka część z nich już trafiła do klientów.

Na koniec dwie ciekawostki. Ostatnie statystyki wskazują, że coraz mniej spamu pochodzi z naszego kraju. To dobra wiadomość, gorzej natomiast, że wzrasta zjawisko phishingu na świecie. Druga wiadomość to odwołanie się od wyroku w sprawie twórców The Pirate Bay do Sądu Najwyższego. Wygląda na to, że proces w sprawie największego serwisu z plikami torrent będzie ciągnął się jeszcze przez długi czas.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)