Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

12.02.2011 14:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Plany ograniczenia sprzedaży „pudełkowych” wersji programów ze strony Apple’a, dwustopniowy mechanizm weryfikacji w Gmailu i Internet Explorer 9 RC - to najciekawsze informacje z minionego tygodnia.

Apple zastanawia się nad dalszym rozwojem sklepu Mac App Store z programami dla Mac OS X. Według najnowszych doniesień, firma może rozważać stopniową rezygnację z „pudełkowych” wydań swoich aplikacji na rzecz tych rozpowszechnianych drogą elektroniczną. W Mac App Store można już kupić takie programy jak pakiet biurowy iWork, pakiet multimedialny iLife czy program do obróbki zdjęć Aperture. Kolejna ciekawa wiadomość to udostępnienie w App Store aplikacji Google Translate. Tłumacza 51 języków można pobrać za darmo na urządzenia z systemem iOS.

Google poinformował w minionym tygodniu o powodach swojego udziału w zawodach dla hakerów Pwn2Own 2011. W Internecie pojawiły się też plotki, że firma całkowicie rozdzieli Androida dla smartfonów od wydania dla tabletów. Linia systemów dla telefonów miałaby wywodzić się z wersji 2 a dla większych urządzeń z wersji 3. Google wprowadził zmiany w poczcie Gmail. Pojawiły się priorytety w wersji poczty dla urządzeń mobilnych, udostępniono również dwustopniowy mechanizm weryfikacji użytkownika. Ma to dodatkowo zabezpieczyć proces logowania się do skrzynki pocztowej.

W ubiegłym tygodniu Microsoft udostępnił wersję RC swojej przeglądarki Internet Explorer 9. Było to największe wydarzenie w firmie obok zawarcia umowy z Nokią na wprowadzenie systemu Windows Phone 7 do smartfonów fińskiego producenta. Co ciekawe, przeglądarka firmy z Redmond została udostępniona na kilka godzin przed jej oficjalną premierą. Microsoft wydał też lutowe biuletyny bezpieczeństwa, eliminując między innymi lukę w autouruchamianiu w starszych wersjach systemu Windows. Poza tym pojawiły się informacje na temat Service Pack 1 dla Windows 7 i dla pakietu Office 2010, a także plany wprowadzenia zmian w Outlook Web App na potrzeby tabletów.

Na koniec ciekawostka. Według najnowszego raportu agencji rządowej USA w ubiegłym roku 31% komputerów w Unii Europejskiej padło ofiarą wirusów. Najbardziej ucierpieli na tym mieszkańcy Bułgarii - prawie 60% z nich co najmniej raz zawirusowało swój komputer podczas korzystania z Sieci.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)