Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

26.02.2011 14:59, aktualizacja: 26.02.2011 19:53

Service Pack 1 dla systemu Windows 7, plany zmian w Chrome i wiadomości na temat Mac OS X Lion - to jedne z najciekawszych informacji ubiegłego tygodnia. Co jeszcze działo się w wielkich firmach?

Apple udostępnił wczesną wersję systemu Mac OS X 10.7 Lion deweloperom. Wprowadza ona szereg ciekawych zmian w programach i funkcjach, a także wiele nowości. Spora część z nich została przeniesiona z bijącego rekordy popularności w urządzeniach przenośnych systemu iOS. Nie było wśród nich jednak funkcji Safe Deposit Box, o której opatentowaniu informowaliśmy wcześniej. Warto też wspomnieć o pogłoskach na temat nowego Final Cut Pro oraz usługi MobileMe. Mają one pojawić się jeszcze w tym roku. Razem z premierą nowego systemu szykuje się sporo nowości dla użytkowników sprzętu firmy Apple.

Google przygotował sporo niespodzianek w przyszłych wydaniach przeglądarki Chrome. O części z nich mogliśmy się dowiedzieć w ubiegłym tygodniu. Przede wszystkim rozważane jest przeniesienie paska adresowego do kart. Byłaby to spora rewolucja w wyglądzie przeglądarki. Kolejny temat to udostępnienie interfejsu programowania dla paska adresowego. Dzięki niemu będzie można wydawać kolejne rozszerzenia wzbogacające omniboksa Chrome. Trzeba też wspomnieć o wprowadzanej właśnie funkcji umożliwiającej działanie aplikacji i dodatków w tle. Google wydał także wtyczkę dla pakietu Office Microsoftu, za pomocą której można synchronizować dokumenty z Google Apps.

Jednym z ważniejszych wydarzeń w firmie Microsoft było wydanie stabilnej wersji Service Pack 1 dla systemu Windows 7. Poza tym rozpoczęto aktualizację Windows Phone 7 i na starcie pojawiły się kłopoty. Okazuje się, że część smartfonów z systemem Microsoftu zawiesza się podczas instalacji uaktualnienia. Problem został potwierdzony przez Microsoft, firma pracuje nad jego rozwiązaniem. Pojawiły się też informacje na temat kolejnego systemu, który przygotowuje Microsoft. Do Internetu wyciekł plan wydawniczy Windowsa 8. Z kolei pracownik Microsoftu stwierdził w wywiadzie, że jego firma nie planuje przyśpieszenia kalendarza wydawniczego Internet Explorera wzorem konkurencji (Chrome czy Firefox).

Na koniec proponujemy ciekawostkę. Okazuje się, że według francuskiego prawa popularny komunikator Skype jest... nielegalny. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie, twórcom aplikacji grozi więzienie i wysoka grzywna. Czekamy na opodatkowanie e-maila i blogów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)