Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

05.03.2011 15:01

Nowy iPad, problemy z pocztą Gmail i pogłoski o systemie Windows 8 - to najciekawsze wiadomości z ubiegłego tygodnia. Co jeszcze działo się w wielkich firmach?

Apple zaprezentował iPada 2 z dwoma kamerami wideo, bardziej wydajnym procesorem i żyroskopem. Razem z nowym tabletem zapowiedziano aktualizację systemu iOS do wersji 4.3 Dla oprogramowania firmy z Cupertino pojawiła się też nowa przeglądarka - Skyfire 3.0. W kolejnej odsłonie aplikacji odświeżono interfejs, a także usługi społecznościowe. Warto wspomnieć jeszcze o potyczce firm Apple i Microsoft o App Store. Konkretnie chodzi o nazwę sklepu, która nie podoba się producentowi systemu Windows.

Google miał w minionym tygodniu sporo kłopotów. Przede wszystkim użytkownicy poczty Gmail zaczęli zgłaszać znikanie starszych e-maili, a nawet ustawień kont. Google wykrył już błąd i zapowiedział przywrócenie wszystkich utraconych danych. To jednak nie koniec problemów. W sklepie Android Market znalazło się 21 aplikacji zawierających niebezpiecznego trojana. Mimo tych kłopotów, firmie udało się wprowadzić zmiany w Google Docs. Pojawiło się rozpoznawanie tekstu OCR w języku polskim, a także polskojęzyczna wersja Google Docs dla telefonów komórkowych. Poza tym firma z Mountain View dokonała aktualizacji wyglądu profili użytkowników.

Miniony tydzień upłynął w firmie Microsoft pod znakiem przecieków. Poznaliśmy kolejne pomysły na zmiany w Windows 8, mogliśmy także przeczytać podsumowanie nieoficjalnych oczywiście informacji o nowym systemie. Microsoft zaprezentował również wygląd nowego interfejsu graficznego, który mógłby pojawić się w przyszłych wydaniach Windows. Z kolei pierwsza aktualizacja Windows Phone 7 jest już dostępna dla użytkowników smartfonów firmy Samsung. Wcześniej została zablokowana z powodu licznych błędów. Okazuje się też, że pracownicy Microsoftu mogą już dorabiać sobie po godzinach pracy, ale tylko tworząc aplikacje dla Windows Phone.

Na koniec ciekawostki. W tym tygodniu proponujemy aż trzy interesujące wiadomości. Pierwsza to targi CeBIT 2011, na które wybrała się nasza redakcyjna ekipa i przez kilka dni relacjonowała dla Was to wydarzenie na łamach naszego działu Lab. Spore zainteresowanie wśród czytelników wzbudził też tekst o trojanie na Mac OS X, który przeniesiony został z Windowsa. Ostatnia wiadomość to tolerancyjne podejście Duńczyków do piractwa. Aż 70% spośród nich uważa nielegalne dzielenie się plikami w Sieci za akceptowalne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)