Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

12.03.2011 21:08

Aktualizacja przeglądarek Safari i Chrome oraz szczegóły transakcji Microsoftu z Nokią - to najciekawsze newsy z ubiegłego tygodnia. Co jeszcze działo się w wielkich firmach?

Apple wydał aktualizację przeglądarki Safari do wersji 5.0.4. Nie wprowadzono nowych funkcji, ale za to dowiedzieliśmy się, że firma planuje duże uaktualnienie programu wraz z wprowadzeniem Mac OS X Liona. Firma udostępniła też iOS 4.3 dla urządzeń przenośnych - nieco szybciej, niż pierwotnie planowano. Z kolei z niepotwierdzonych źródeł mogliśmy dowiedzieć się, że w te wakacje Apple zaprezentuje nowego iPhone’a. Firma ma natomiast problemy z Microsoftem, któremu nie podoba się nazwa sklepu App Store.

Google wydał 10 wersję przeglądarki Chrome. Programiści firmy wprowadzili między innymi uruchamianie Flasha w piaskownicy. Usunięto również niebezpieczne oprogramowanie, atakujące smartfony z systemem Android. Przy okazji dowiedzieliśmy się, jak zainstalować malware na platformie firmy Google bez wiedzy użytkownika. W minionym tygodniu informowaliśmy także o wprowadzeniu Instant Preview do wyszukiwarki dla urządzeń mobilnych i nowej funkcji w Gmailu - inteligentnych etykietach. Okazuje się także, że Google jest hegemonem na rynku reklamy mobilnej.

Jedną z ciekawszych informacji na temat Microsoftu dotyczyła finansów. Według niepotwierdzonych informacji firma z Redmond zamierza wydać aż 1 mld dolarów na współpracę z Nokią. Obie spółki podpisały umowę dotyczącą rozwoju smartfonów z systemem Windows Phone 7. Microsoft wyjaśnił też opóźnienia związane z aktualizacją oprogramowania dla telefonów. Poza tym wydano kolejne biuletyny bezpieczeństwa, a także pojawiła się informacja, o wprowadzeniu odświeżonego Binga podczas premiery stabilnej wersji Internet Explorera 9.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)