Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

14.05.2011 18:36

Apple najwyżej wycenianą marką świata, konferencja Google I/O 2011 i zakup Skype - to najciekawsze wiadomości z mijającego tygodnia. Co jeszcze działo się w wielkich firmach?

Apple ma powody do zadowolenia. Spółka została uznana przez opiniotwórczy BrandZ za najwyżej wycenianą markę na świecie. W tym roku Apple pokonał dotychczasowego lidera rankingu, firmę Google. Powodem zwycięstwa była seria sukcesów w ostatnim czasie na rynku urządzeń mobilnych (smartfony i tablety). Poza tym dowiedzieliśmy się, że Microsoft nie załatał jak dotąd poważnej luki w wydaniu swojego pakietu Office na Mac OS X. Aktualizacja bezpieczeństwa została wydana wprawdzie dla Windows, ale użytkownicy systemu firmy Apple zostali na razie zostawieni na lodzie.

W Google sporo się działo, głównie za sprawą konferencji I/O 2011. Poznaliśmy zatem nowości na temat Androida 3.1, w którym pojawi się między innymi obsługa gamepadów, aparatów i drukarek. Google zaprezentował też własny e-sklep muzyczny, który niestety będzie na razie dostępny tylko na terenie USA. Przedstawiono także Chromebooka, czyli laptopy z systemem Chrome OS, które trafią do sprzedaży pod koniec roku. Z kolei e-sklep Chrome Web Store jest już dostępny w większości krajów na świecie. Przy okazji zdradzono kilka szczegółów na temat pracowników firmy, z których około 20% korzysta jeszcze w pracy z systemu Windows. Poza tym dowiedzieliśmy się o znalezieniu poważnej luki w Chrome, Google Apps w trybie offline czy aktualizacji Google Images.

Jedną z najważniejszych wiadomości w minionych dniach był zakup firmy Skype za rekordową sumę 8,5 mld dolarów. Nabywca, Microsoft, zamierza wykorzystać doświadczenie Skype zarówno w swoich aplikacjach jak i urządzeniach (Windows Phone 7). Steve Ballmer, szef firmy, rozwiał obawy części użytkowników, którzy spodziewali się, że Microsoft zrezygnuje z rozwoju komunikatora dla systemu Linux. Skype nadal będzie wspierany na dotychczasowych platformach. Wydano też majowe biuletyny bezpieczeństwa, a także aktualizację webowego pakietu biurowego, konkurenta Google Docs - Office Web Apps. Poza tym Microsoft zapowiedział, że w przygotowywanej aktualizacji Windows Phone 7 znacznie rozszerzone zostaną narzędzia do nawigacji.

Na koniec ciekawostka, choć niezbyt przyjemna. Amerykańskie władze pracują nad drakońską ustawą, mającą na celu zwalczanie piractwa w Internecie. Wśród propozycji jest blokowanie podejrzanych witryn - także w wyszukiwarce Google. Czy tak w przyszłości będzie wyglądać walka z piractwem?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)