Apple: Kindle Fire nie zagraża iPadowi, bo pogłębia fragmentację Androida

Apple: Kindle Fire nie zagraża iPadowi, bo pogłębia fragmentację Androida

03.11.2011 18:15, aktualizacja: 04.11.2011 12:24

Business Insider poinformował, że zdaniem niektórych osób zajmujących wysokie stanowiska w firmie Apple Amazon Kindle Fire nie zagraża tabletowi spod znaku jabłka.

Wręcz przeciwnie, Fire może działać na korzyść tabletu z systemem iOS, choć w dość pokrętny sposób. Tablet firmy Amazon wprowadza kolejny poziom fragmentacji systemu Android — największego konkurenta iOS.

Tim Cook i Peter Oppenheimer powiedzieli Business Insiderowi, że owszem, cena Fire (199 dolarów) czyni go bardzo poważnym konkurentem iPada (499-829 dolarów). Jednak jest to osobna platforma, która pogłębia fragmentację Androida, co zaowocuje osłabieniem pozycji tego systemu. Fire działa pod kontrolą specjalnie przygotowanego przez Amazon systemu, który poza jądrem nie ma już wiele wspólnego z tym, co wychodzi ze stajni Google'a. Aplikacje z Android Market będą działać na Fire lepiej lub gorzej, ale nie będą spójne z resztą środowiska. Tani tablet będzie się sprzedawał dobrze, a kiedy do rąk użytkowników trafią miliony tabletów Amazona, twórcy oprogramowania zaczną w nim widzieć kolejną platformę i zaczną budować aplikacje specjalnie dla niej. Dlatego firma Apple nie ma zamiaru przejmować się ogniem, który zaprószył Amazon, gdyż nie wzmacnia on pozycji Androida. Zdaniem szefa Apple'a jest wręcz przeciwnie.

Cook i Oppenheimer powiedzieli również, że być może będzie miało miejsce bardziej agresywne ustalanie cen kolejnych generacji iPada, ale Apple nie zrezygnuje z jakości. Nie należy więc spodziewać się, że kiedykolwiek cena iPada spadnie do poziomu ceny Fire.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)