Apple naprawi błąd w iOS 9.3, który „wieszał” telefon przy otwieraniu linków

Strona głównaApple naprawi błąd w iOS 9.3, który „wieszał” telefon przy otwieraniu linków
30.03.2016 13:36
Apple naprawi błąd w iOS 9.3, który „wieszał” telefon przy otwieraniu linków

Kilka dni temu użytkownicy systemu iOS 9.3 zaczęli zgłaszać problem z działaniem na linkach w Safari i niektórych zewnętrznych aplikacjach. W naszej redakcji problem też zauważyliśmy, ale jeden z naszych iPhone'ów jest na niego odporny. Urządzenie po prostu przestaje reagować po przytrzymaniu odnośnika na niektórych stronach. Firma Apple potwierdziła istnienie błędu w kilku wersjach systemu i pracuje nad rozwiązaniem.

iPhone 6s iOS 9.3 safari bug

Użytkownicy wykryli już pewne prawidłowości. Safari przestaje reagować, gdy ma otworzyć strony z niektórych aplikacji zewnętrznych producentów, w specyficzny sposób traktujących uniwersalne odnośniki, wprowadzone w najnowszej wersji systemu. Na pierwszy ogień poszedł Booking.com, który już z resztą zdążył poprawić aplikację. Plik powiązany z uniwersalnym odnośnikiem miał kilka megabajtów i przeciążał daemona parsującego (Shared Web Content Daemon), co powodowało błąd. Po poprawkach plik ma 4 kB.

@stroughtonsmith https://t.co/nUAAnntold have fixed their site association now, only 4kb. Should fix itself now? pic.twitter.com/0i6KhtDsXr

— Liam Nicholson (@LiamN11) 28 marca 2016Użytkownicy aplikacji powinni usunąć aplikację i zainstalować ją od nowa. Booking.com dla systemu iOS znajdziecie oczywiście w naszej bazie programów.

Booking.com oczywiście nie jest jedyną aplikacją, której deweloperzy nieprawidłowo korzystają z możliwości nowego systemu. Z pewnością użytkownicy mają na swoich urządzeniach jeszcze wiele aplikacji, próbujących rejestrować długie listy odnośników. Niestety nie ma w tej chwili możliwości sprawdzenia, które aplikacje grożą problemami. Na pewno jest wśród nich Wikipedia.

Poprawka, nad którą pracuje Apple, powinna zabezpieczyć system przed problemami spowodowanymi długimi listami odnośników, rejestrowanymi przez aplikacje. Pojawiła się już próba radzenia sobie z błędem domowymi sposobami, jednak nie każdemu pomogła. Celem opisanego zabiegu jest wymuszenie czyszczenia pamięci podręcznej systemu. Apple nie podaje terminu wydania oficjalnej poprawki, ale sprawa dotyczy wielu osób na całym świecie, więc raczej nie będziemy długo czekać.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)