Apple odrzuca żądania Samsunga w sprawie prototypów

Apple odrzuca żądania Samsunga w sprawie prototypów

14.06.2011 18:55

Apple czuje się nękany przez Samsunga, który domaga się dostępu do prototypów iPada i iPhone’a. Firma z Cupertino wystosowała w tej sprawie oficjalne pismo.

Batalia o kopiowanie rozwiązań w urządzeniach mobilnych toczyć będzie się zapewne jeszcze długo. Najpierw Apple oskarżył Samsunga o kradzież pomysłów ze smartfona iPhone, a następnie zażądał wglądu w prototypy urządzeń konkurenta. Ten nie pozostał dłużny spółce Steve’a Jobsa, wystosowując własne pozwy i... również domagając się pokazania prototypów iPada 3 i iPhone’a 5. Apple, jak czytamy na blogu Floriana Muelerra, uznał żądania Samsunga za bezpodstawne i nazwał je bezpodstawnym nękaniem. Kalifornijski sąd powinien podjąć decyzję w najbliższy piątek, czy zgodzi się na żądania Samsunga.

Cała sprawa ma oczywiście na celu zaszkodzenie konkurentowi. Zarówno firmie Apple, jak i jej przeciwnikowi zależy na zdobyciu choćby niewielkiej przewagi, która pozwoliłaby umocnić swoją pozycję. W obecnej sytuacji wydaje się, że sąd raczej nie przychyli się do żądań Samsunga. Chociażby z tego względu, że Apple domaga się dostępu do zapowiedzianych już prototypów urządzeń, zaś południowokoreańska firma - do produktów, które oficjalnie w ogóle nie istnieją. Spór między spółkami zapewne będzie ciągnął się jeszcze przez długi czas, a jego finału na razie nie można być pewnym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)