Apple ostrzega przed nieoryginalnymi ładowarkami, wymieni je na oryginalne za 10 dolarów

Apple ostrzega przed nieoryginalnymi ładowarkami, wymieni je na oryginalne za 10 dolarów

Ładowarka Taichi 3 w 1
Ładowarka Taichi 3 w 1
06.08.2013 12:07, aktualizacja: 06.08.2013 14:52

W połowie lipca 23-letnia Chinka zmarła na skutek porażenia prądem przez jej iPhone'a 5. Kobieta odebrała połączenie przychodzące kiedy jej smartfon był ładowany. Dochodzenie przeprowadzone przez producenta wykazało, że winna wypadkowi była właśnie nieoryginalna ładowarka.

Ładowarka Taichi 3 w 1
Ładowarka Taichi 3 w 1

Nie od dziś wiadomo, że zmienniki baterii i ładowarek bywają niebezpieczne, ale klienci decydują się na nie, gdyż oryginały kosztują kilkukrotnie więcej. Aby zapobiec kolejnym wypadkom, producent zamierza zaoferować właścicielom iPhone'ów, iPadów oraz iPodów oryginalne ładowarki w promocyjnej cenie.

Program USB Power Adapter Takeback będzie trwał od 16 sierpnia. Do sklepu Apple'a lub autoryzowanego resellera będzie można przynieść zamiennik ładowarki, co do którego prawidłowego działania lub bezpieczeństwa można mieć wątpliwości. Obsługa sklepu upewni się, że sprzęt zostanie prawidłowo zutylizowany. Dodatkowo, jeśli potrzebny jest zamiennik, przed 18 października Apple i resellerzy oferować będą możliwość kupna za 10 dolarów (lub lokalny ekwiwalent) oryginalnej ładowarki — trzeba tylko przynieść tę nieoryginalną i swoje urządzenie, aby obsługa mogła spisać jego numer seryjny, gdyż program pozwala na kupno tylko jednego zestawu ładującego na jedno urządzenie. Oryginalne ładowarki w sklepie Apple'a kosztują 19 dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)