Apple otwiera program publicznych bet iOS-a, ale jeszcze nie dla wszystkich

Apple otwiera program publicznych bet iOS-a, ale jeszcze nie dla wszystkich

Apple otwiera program publicznych bet iOS-a, ale jeszcze nie dla wszystkich
Paweł Piskurewicz
13.03.2015 12:03, aktualizacja: 13.03.2015 20:36

Do tej pory z wersji beta iOS mogli korzystanie jedynie zarejestrowani w programie deweloperzy. Ten przywilej kosztował ich 99 dolarów rocznie i był powiązany z możliwością publikacji aplikacji. Dzięki niemu autorzy mogli przygotować się na zmiany i nowości w API, a użytkownicy nie musieli zbyt długo czekać na ich pojawienie się w sklepie. Teraz grono testerów ma się powiększyć.

Jak informuje serwis 9to5mac Apple podobnie jak rok temu w przypadku OS X, postanowił umożliwić testowanie nowych wersji systemu dla wszystkich zainteresowanych. Jeżeli lubicie mieć dostęp do nowości w pierwszej kolejności i bawić się w testerów, wystarczy skorzystać z formularza na specjalnie przygotowanej stronie oraz zalogować się za pomocą swojego Apple ID.

Uwaga, wbrew temu co można przeczytać na niektórych polskich serwisach, obecnie nie każdy ma dostęp do bety. Wiele osób po zalogowaniu ujrzy jedynie informację o testach systemu dla OS X.

350132612628834241

Co takiego zawiera w sobie aktualizacje 8.3 beta 3? Wprowadzone w niej zmiany ucieszą zwłaszcza użytkowników CarPlay. Nowa wersja systemu dodaje do iPhone'a bezprzewodową łączność po protokole CarPlay służącym do integracji z pokładową elektroniką auta. Pozostałe zmiany to obsługa dwuetapowego uwierzytelniania dla usług Google, czy też nowy system wybierania emotikonek wraz z nowymi emotkami. Przed zapisaniem się do programu beta warto pamiętać, że dostępne w nim wersje mogą działać niestabilnie oraz zawierać błędy. Jeżeli zdecydujemy się na uczestnictwo, Apple zaleca wykonanie kopii swoich danych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)