Apple Pay. Nowa metoda płatności dla klientów banków spółdzielczych SGB

Apple Pay. Nowa metoda płatności dla klientów banków spółdzielczych SGB

Kolejne banki wprowadzają Apple Pay (Getty Images)
Kolejne banki wprowadzają Apple Pay (Getty Images)
Oskar Ziomek
05.09.2019 15:09

Dobre wieści dla użytkowników Apple Pay. Usługa jest już dostępna w bankach spółdzielczych SGB oraz SGB-Banku. Dzięki temu kolejni klienci mogą wykorzystywać wygodne płatności mobilne z użyciem iPhone'a czy zegarka Apple Watch.

O wdrożeniu Apple Pay w wymienionych bankach dowiadujemy się z serwisu Cashless. Jak się okazuje, nie jest to pierwsza zmiana w ostatnim czasie w zakresie wykorzystania nowoczesnych metod płatności. Pod koniec lipca grupa spółdzielcza wdrożyła bowiem także obsługę Google Pay oraz BLIK-a.

Co ciekawe, na tym plany unowocześniania oferty dla klientów się nie kończą. Według wcześniejszych doniesień przytaczanych przez Cashless, za kilka tygodni bank SGB powinien także udostępnić swoim klientom usługę Garmin Pay. To rozwiązanie w założeniu podobne do Apple Pay czy Google Pay, tyle że dotyczące płatności wykonywanych smartwatchami firmy Garmin.

Nowoczesne metody płatności a bezpieczeństwo

Korzystając z wymienionych metod płatności warto być rozważnym. Niedawno opisywany przez nas przypadek oszustwa "na BLIK-a" pokazuje, że przy odrobinie nieuwagi można uszczuplić swój portfel. Mieszkanka Łomnicy straciła w ten sposób 1000 złotych, a sprawą zajmuje się policja.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)