Apple Pay. Nowa metoda płatności dla klientów banków spółdzielczych SGB

Apple Pay. Nowa metoda płatności dla klientów banków spółdzielczych SGB
05.09.2019 15:09
Kolejne banki wprowadzają Apple Pay (Getty Images)
Kolejne banki wprowadzają Apple Pay (Getty Images)

Dobre wieści dla użytkowników Apple Pay. Usługa jest już dostępna w bankach spółdzielczych SGB oraz SGB-Banku. Dzięki temu kolejni klienci mogą wykorzystywać wygodne płatności mobilne z użyciem iPhone'a czy zegarka Apple Watch.

O wdrożeniu Apple Pay w wymienionych bankach dowiadujemy się z serwisu Cashless. Jak się okazuje, nie jest to pierwsza zmiana w ostatnim czasie w zakresie wykorzystania nowoczesnych metod płatności. Pod koniec lipca grupa spółdzielcza wdrożyła bowiem także obsługę Google Pay oraz BLIK-a.

Co ciekawe, na tym plany unowocześniania oferty dla klientów się nie kończą. Według wcześniejszych doniesień przytaczanych przez Cashless, za kilka tygodni bank SGB powinien także udostępnić swoim klientom usługę Garmin Pay. To rozwiązanie w założeniu podobne do Apple Pay czy Google Pay, tyle że dotyczące płatności wykonywanych smartwatchami firmy Garmin.

Nowoczesne metody płatności a bezpieczeństwo

Korzystając z wymienionych metod płatności warto być rozważnym. Niedawno opisywany przez nas przypadek oszustwa "na BLIK-a" pokazuje, że przy odrobinie nieuwagi można uszczuplić swój portfel. Mieszkanka Łomnicy straciła w ten sposób 1000 złotych, a sprawą zajmuje się policja.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)