Apple ponownie z tytułem najbardziej wartościowej spółki na giełdzie

Apple ponownie z tytułem najbardziej wartościowej spółki na giełdzie
Piotr Urbaniak

22.03.2019 15:03, aktual.: 22.03.2019 18:06

Ostatnie premiery Apple okazały się niezwykle przekonujące dla inwestorów. Wycena podskoczyła na tyle, aby odzyskać utracony pod koniec ub.r. tytuł najbardziej wartościowej spółki na giełdzie.

W sierpniu 2018 roku firma z Cupertino osiągnęła rekordową wartość giełdową ponad 1 bln dol., ale wrześniowe premiery iPhone'ów XS oraz XS Max mocno ten wynik nadwątliły. Smartfony po prostu nie sprzedawały się tak dobrze, jak pierwotnie zakładano. Dlatego podjęto nawet dość niespodziewaną decyzję o wznowieniu produkcji starszego modelu iPhone X.

Na przełomie grudnia 2018 i stycznia 2019 roku kapitalizacja spadła w okolice 750 mld dol. Wtedy na prowadzenie wysunął się Microsoft, głównie dzięki Azure i innym usługom w chmurze.

Źródło: Google
Źródło: Google

Powrót na fotel lidera

Trochę niespodziewanie, inwestorzy bardzo pozytywnie zareagowali na premiery nowych iPadów, iMaców i słuchawek AirPods 2. We wtorek wycena Apple wyniosła 908 mld dol. i od tamtej pory powoli rośnie. Na ten moment dochodzi do 929 mld, a analitycy spodziewają się dalszych wzrostów.

Zwłaszcza, że na 25 marca zaplanowano wielką imprezę z prezentacjami kolejnych produktów, najpewniej usług. W kuluarach mówi się, że Apple uruchomi odpowiednik Google News.

Tak oto Apple wraca na fotel giełdowego lidera. Choć Microsoft, przy kapitalizacji rzędu 910 mln dol., tym razem odstaje tylko nieznacznie. Długoterminowe prognozy poznamy zapewne po 25 marca.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)